Eksperci

Artykuły sponsorowane pisane przez ekspertów w różnych dziedzinach.

Masz zamiar kupić samochód i zastanawiasz się, w jaki sposób sfinansować zakup? Kalkulator kredytowy samochodowy pomoże Ci ustalić dogodne warunki i wysokość miesięcznego zobowiązania. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tego narzędzia!

Każdy kierowca musi wierzyć w swoje możliwości. Pewność siebie za kółkiem pozwala wyeliminować najprostsze błędy i sprawia, że nasza jazda jest bezpieczna. Niemniej jednak warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem, które oszczędzi nam kłopotów.

Zalanie domu wodami opadowymi to bardzo poważny problem. Woda jest dość niszczycielskim żywiołem i nawet jeżeli nie leje się strumieniami, może spowodować poważne szkody i zniszczenia. Przede wszystkim niszczy ściany, tynki, meble. Powoduje, że do mieszkania dostaje się wilgoć, a to może spowodować powstanie grzyba.

Visa i MasterCard to największe organizacje płatnicze na świecie. Czym w ogóle są takie instytucje, jaka jest ich historia i czy dla zwykłego Kowalskiego ma znaczenie, które logo znajduje się na jego karcie?

Lato pomału się kończy. Pora więc skompletować garderobę na jesień i zimę. Co będzie modne? Oto najważniejsze trendy w modzie damskiej na nadchodzący sezon.

Budżet domowy ma to do siebie, że prędzej czy później będzie wymagał mniejszego lub większego załatania. Może to być spowodowane nagłym wypadkiem – zepsuta lodówka lub pilna naprawa samochodu, albo większym – np. odkładany przez lata remont domu. Co zrobić? Gdzie znaleźć dodatkowe pieniądze?

Czy wiesz, że Polacy używają aż 39,1 mln kart płatniczych? W IV kwartale 2017 roku przeprowadzono aż 1 mld transakcji kartą. Na te statystyki mają wpływ m.in. nowoczesne kobiety, które w swoich salonach fryzjerskich i kosmetycznych wprowadzają terminale, odpowiadając na oczekiwania klientek.

Ze statystyk GUS wynika, że tylko 60 procent Polaków ma zgromadzone oszczędności. Czy to dużo? — Tak! Co więcej, liczba tych osób stale wzrasta. Polacy myślą o przyszłości i odkładają pieniądze na tak zwaną „czarną godzinę”. Duża część ankietowanych zadeklarowała, że nie ma pieniędzy żeby oszczędzać. Są też tacy, którzy nie wiedzą, jak się za to zabrać. Poniższe vademecum ułatwi ci cały proces – mówi Ewelina Nadworna, prezes zarządu BOSS Pożyczka.

Badania pokazują, że Polacy wyrzucają aż 9 milionów ton jedzenia rocznie. Co więcej, 1/3 ankietowanych przyznaje się do wyrzucania jedzenia. To produkty o krótkim terminie ważności najczęściej lądują w naszym śmietnikach. Marnowanie i wyrzucanie jedzenia jest poważnym problemem ekonomicznym dzisiejszych czasów. Zorientuj się, co najlepiej zrobić, aby nie wyrzucać zakupionej żywności i przy okazji troszkę zaoszczędzić.

Prowadząc działalność gospodarczą prędzej czy później będziesz potrzebował konta firmowego, które przyda Ci się m.in. do zlecania przelewów na rzecz ZUS-u czy Urzędu Skarbowego. Za pośrednictwem tego rachunku zapłacisz również za zakupione towary i rozliczysz sprzedaż.