środa, 22.08.2018

Jak załatać dziurę w budżecie domowym?

Jak załatać dziurę w budżecie domowym?
Jak załatać dziurę w budżecie domowym? materiał nadesłany

Budżet domowy ma to do siebie, że prędzej czy później będzie wymagał mniejszego lub większego załatania. Może to być spowodowane nagłym wypadkiem – zepsuta lodówka lub pilna naprawa samochodu, albo większym – np. odkładany przez lata remont domu. Co zrobić? Gdzie znaleźć dodatkowe pieniądze?

Skąd w zasadzie bierze się dziura w naszym rodzinnym budżecie? Odpowiedź jest jedna – wydajemy więcej niż zarabiamy. Co możemy zrobić, żeby zaoszczędzić? Przede wszystkim powinniśmy zacząć kontrolować i planować swoje wydatki.

Nie jest to w brew pozorom trudne zdanie – po otrzymaniu wypłaty należy usiąść i zastanowić się, za co musimy w tym miesiącu zapłacić, co chcemy kupić i ile możemy zaoszczędzić. Jeśli po raz kolejny dochodzisz do wniosku, że Twój budżet sięgnął dna, a nawet znalazł się poniżej, to najwyższy czas na to, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć oszczędzać.

Odnajdź źródło swoich problemów

Mimo że to nie należy do najłatwiejszych zadań, żeby zacząć gromadzić pieniądze musisz zlokalizować źródło, a raczej dziurę i powód, przez który pieniądze zaczynają uciekać.

Bardzo możliwe, że nie uda Ci się już za pierwszym razem, ale z miesiąca na miesiąc będzie łatwiej, a oszczędności zaczną się powiększać. Możesz np. zapisywać wszystkie wydatki, kategoryzować je: do tych najbardziej potrzebnych, do tych z których możesz zrezygnować na jakiś czas. To pomoże Ci nadzorować swój budżet i sprawi, że zaczniesz być bardziej świadomy swoich potrzeb.

Mimo wszystko, nie przesadzaj

Oczywiście planowanie i kontrolowanie budżetu domowego to bardzo przydatna umiejętność i warto wprowadzić takie działania w życie, nie mniej jednak nie ma co popadać w paranoję. Nie zawsze warto stawiać wszystko na jedną szalę i z osoby rozrzutnej zamienić się w tybetańskiego mnicha. Taki przeskok może nieść za sobą skutki takie jak restrykcyjna dieta – bardzo szybko możemy uzyskać efekt jojo.

To co w takim razie? Warto zastanowić się nad pożyczką. I nie chodzi tutaj o wielkie pieniądze brane na kilkanaście lat, które przez cały czas siedzą nam na głowie i nie pozwalają złapać oddechu. Czasem wystarczy niewiele, żeby zaspokoić bieżące potrzeby – takim rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka online.

W internecie możemy znaleźć wiele ofert, które najlepiej dopasują się do nas. Co więcej, nie musimy sami odnajdywać firm, które takie działania oferują, wystarczy skorzystać z jednej z wielu porównywarek chwilówek, wybrać tą, która jest nam najbliższa i bez wychodzenia z domu ją otrzymać. Tak naprawdę wystarczy kilka minut, żeby złożyć wniosek będący tylko krokiem od gotówki, której zadaniem jest załatanie naszej dziury w budżecie domowym. Są tak zwane darmowe chwilówki, czyli pierwsze pożyczki za darmo. Może warto?

 • Rodzaj publikacji: Artykuł sponsorowany
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
 • Akademia Budowy w Lublinie – darmowe konsultacje z architektami

  Akademia Budowy w Lublinie – darmowe konsultacje z architektami

  Już 8 września w Lublinie (Hotel Rubikon) odbędzie się wydarzenie dla wszystkich budujących dom – Akademia Budowy. Podczas imprezy będzie można skorzystać z kilkugodzinnych, darmowych konsultacji z architektami, inżynierami, kosztorysantami, wziąć udział w pokazie murowania ścian oraz posłuchać całodniowych wykładów na temat budowy domu.

 • Trendy na jesień i zimę 2018/2019. Co będzie modne?

  Trendy na jesień i zimę 2018/2019. Co będzie modne?

  Lato pomału się kończy. Pora więc skompletować garderobę na jesień i zimę. Co będzie modne? Oto najważniejsze trendy w modzie damskiej na nadchodzący sezon.

 • Terminal coraz częściej gości w salonach fryzjerskich i kosmetycznych

  Terminal coraz częściej gości w salonach fryzjerskich i kosmetycznych

  Czy wiesz, że Polacy używają aż 39,1 mln kart płatniczych? W IV kwartale 2017 roku przeprowadzono aż 1 mld transakcji kartą. Na te statystyki mają wpływ m.in. nowoczesne kobiety, które w swoich salonach fryzjerskich i kosmetycznych wprowadzają terminale, odpowiadając na oczekiwania klientek.