poniedziałek, 29.10.2018

Trzy sposoby na tanie AC

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie AC?
Jak znaleźć tanie ubezpieczenie AC? fot. Jakub Krechowicz, fotolia.com (archiwum)

Każdy kierowca musi wierzyć w swoje możliwości. Pewność siebie za kółkiem pozwala wyeliminować najprostsze błędy i sprawia, że nasza jazda jest bezpieczna. Niemniej jednak warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem, które oszczędzi nam kłopotów.

Autocasco to dodatkowa ochrona, na którą kierowca decyduje się z własnej woli. Tym samym musi być przygotowany na to, że jest ona odpowiednio płatna. Wysokość AC zależy od wielu parametrów, dlatego warto znaleźć coś, co nie nadszarpnie naszego budżetu, a da nam pełną satysfakcję.

1. Sprawdź ofertę

Ubezpieczenie OC to zestaw takich samych opcji dla każdego kierowcy, jedyne czym się od siebie różnią to kwota. Inaczej sprawa wygląda w przypadku ubezpieczenia AC – tutaj świadczenia ochronne mogą być różne, bardziej dopasowane i tym samym odpowiednio kosztowne.

Cena AC to przede wszystkim pakiet świadczeń. Im więcej będziemy chcieli w nim zawrzeć, tym będzie droższy. Oczywiście każda firma ubezpieczeniowa indywidualnie podchodzi do wyceny i tworzenia oferty.

Trudność w wyborze i decyzji polega na tym, że musimy sami przekalkulować czego tak naprawdę oczekujemy. Wiele też zależy od tego, jakim pojazdem się przemieszczamy, np. jeżeli jest to nowy, wartościowy samochód, warto ubezpieczyć się na wypadek kradzieży, ale także naprawy, która w przypadku nowych aut potrafi sporo kosztować.

2. Porównaj

Nie powinien dziwić Cię fakt, że to samo u konkurencji może okazać się tańsze. Ubezpieczyciele sami tworzą pakiety AC, łączą oferty, dodają promocje. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, mają dowolność, a to daje im możliwość podkręcania cen.

Na szczęście w obecnych czasach nic nie jest nam obce i nic nie stanowi tajemnicy – z pewnością nie oferty ubezpieczycieli samochodów. Wystarczy użyć porównywarki internetowej, która pozwoli nam ocenić większość dostępnych ofert na rynku.

Stron jest wiele, dlatego warto oszczędzić czas i skorzystać z pewnego źródła. Ubezpieczenie samochodu na ubezpieczamy-auto.pl to przede wszystkim komfort i wygoda. Chodzi tu zarówno o łatwy w obsłudze interfejs strony, ale też proste narzędzia do wyszukiwania i jasno sformułowane opisy konkretnych ofert. Od razu widzimy clou sprawy. Wypełniamy formularz, analizujemy i porównujemy przeszło 20 ofert. Ostatecznie wybieramy tę, która okazuje się najlepsza – zarówno pod względem pakietu, jak i ceny.

Takie działanie pozwala nam zaoszczędzić czas, bez wychodzenia z domu, telefonów, papierowych katalogów – kilka kliknięć myszką i mamy wszystkie oferty na monitorze komputera.

3. Działaj na przyszłość

Bez wątpienia najważniejszym czynnikiem, który pozytywnie wpłynie na wysokość naszego ubezpieczenia AC, jest nasza bezkolizyjna jazda. Posiadanie zniżek pozwala nam na uzyskanie określonych rabatów, nawet do 70 proc.

Taka promocja może kusić do zatajenia niektórych stłuczek. Mimo wszystko odradzamy takiego działania, bowiem firmy ubezpieczeniowe wymieniają się informacjami na temat kierowców.

Mimo że deklarujemy swoją bezszkodową jazdę, ubezpieczyciel ma prawo zweryfikować, czy to co powiedzieliśmy faktycznie jest prawdą. Warto pamiętać, że nawet jeśli po naszych zapewnieniach otrzymamy tańszą ofertę, a okaże się, że minęliśmy się z prawdą, ubezpieczyciel w ciągu miesiąca może do nas zwrócić się z żądaniem dopłaty do składki.

  • Rodzaj publikacji: Artykuł sponsorowany
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: