Za nami Szturm Twierdzy Zamość 2018. W dzisiejszym felietonie chciałbym podzielić się swoją krótką opinią na temat tegorocznej edycji.

Byłem jednym z wielu widzów – zarówno na bitwie dziennej jak i nocnej – i nie ukrywam, że serce biło mi szybciej ze względu na rozmach i niewątpliwy urok rekonstruowanych zdarzeń historycznych. Ideę tego przedsięwzięcia uważam za słuszną, a tegoroczną edycję za udaną. Rekonstruktorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając publiczności widowisko wcale niegorsze od innych inscenizacji w kraju.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na aspekt medialny. Transmisje na żywo realizowane przez Portal Zamojski biły rekordy popularności, rozpowszechniając się daleko poza Zamość. Organizatorzy lub przedstawiciele władz miasta powinni wyciągnąć z tego wnioski. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Szturm Twierdzy Zamość będzie transmitowany przez jakąś ogólnopolską telewizję, np. TVP Historia. Dałoby to Zamościowi jeszcze większą sławę – taką, na jaką zasługuje.

Michał Krasnowski

Najnowsze felietony

Eurofolk Zamość 2019

Eurofolk Zamość 2019 – okiem felietonisty

W ostatnim felietonie chwaliłem tegoroczną edycję Szturmu Twierdzy Zamość. Wczoraj (14 lipca) zakończył się Eurofolk 2019, dlatego postanowiłem skomentować również i tę imprezę.

Szturm Twierdzy Zamość 2019

Szturm Twierdzy Zamość 2019 – okiem felietonisty

Za nami Szturm Twierdzy Zamość 2019 – trzydniowa impreza, której, jako pasjonat historii Zamościa, nie mogłem przegapić. Jak oceniam tę edycję?

Serce ze zniczy na Rynku Solnym w Zamościu | fot. Adrian Such

Kilka słów po zabójstwie Pawła Adamowicza

Zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest wydarzeniem wstrząsającym. Zastanawiam się jednak, czy osoby publiczne nie kierują debaty ws. tego zabójstwa na niewłaściwe tory?

materiał redakcyjny

Sylwester z laserami i bez disco polo – czy był udany?

W poniedziałek powitaliśmy 2019 rok. Miejska impreza sylwestrowa w Zamościu, zorganizowana na Rynku Wielkim, była inna niż dotychczasowe imprezy tego typu. Jak oceniam te zmiany?

fot. Adrian Such (archiwum)

Bilans powyborczy – felieton Daniela Czubary

Kadencja nowej Rady Miasta Zamość i prezydenta potrwa nie cztery, ale pięć lat, co samorządowcy zawdzięczają decyzji parlamentarzystów. Powyborcza arytmetyka wskazuje, że w Hetmańskim Grodzie władzę sprawować będzie koalicja radnych...