Masz zamiar kupić samochód i zastanawiasz się, w jaki sposób sfinansować zakup? Kalkulator kredytowy samochodowy pomoże Ci ustalić dogodne warunki i wysokość miesięcznego zobowiązania. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tego narzędzia!

Kalkulator kredytu samochodowego, czyli ile to kosztuje?

Volkswagen Financial Services do obliczania wysokości rat Kredytu EasyDrive przygotował kalkulator kredytu samochodowego. Można nim wyliczyć raty miesięcznych zobowiązań dla wszystkich modeli marki Volkswagen. Spójrzmy zatem dla przykładu na Volkswagena Polo z silnikiem o pojemności 1,0 l TSI i mocy 115 KM oraz 7-stopniową skrzynią DSG (czyli taką, która posiada dwa sprzęgła), w opcji wyposażenia Highline. Auto to kosztuje 70 790 zł.

Po wpisaniu takiej kwoty w kalkulator kredytowy samochodowy i wybraniu następujących kryteriów dodatkowych:

• liczba rat – 48,
• wkład własny – 30 proc. wartości auta,
• roczny limit kilometrów – 20 tys.,

okaże się, że miesięczna rata wyniesie 541 zł. Ponadto, w raty kredytu wliczone jest już ubezpieczenie samochodu na pierwszy rok jego użytkowania, o wartości 2 336 zł. Jeśli nie zdecydujesz się na wpłacenie 30 proc. wartości auta na start, to rata za to auto – przy zerowym wkładzie własnym i założeniu, że pozostałe parametry pozostaną niezmienione – wyniesie 1 058 zł miesięcznie.

Realizuj swoje marzenia!

Przy takiej wysokości rat można pokusić się nawet o pewną ekstrawagancję i dołożyć do wybranego modelu kilka elementów wyposażenia dodatkowego. W tym wypadku niech będzie to Pakiet Komfort, na który składają się:

• system Park Pilot – czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odległości na ekranie radia,
• podgrzewane przednie fotele,
• kontrolka poziomu płynu do spryskiwacza,
• autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back-up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu.

Wartość pakietu to 3 100 zł, co sprawia, że cena auta wzrasta do poziomu 73 890 zł. Jak to wpłynie na wysokość miesięcznej raty? Jeśli wszystkie dodatkowe kryteria pozostaną na poziomach przyjętych w pierwszym wyliczeniu, wyniesie ona 564 zł (w kalkulacji dla 30 proc. wkładu własnego) i 1 104 zł (dla wersji bez opłaty na start), a zatem wzrośnie odpowiednio o 23 zł i o 46 zł.

Jak widać, Kredyt EasyDrive umożliwia podróżowanie nie tylko nowym, ale także bogato wyposażonym, a więc jeszcze bardziej komfortowym i bezpiecznym samochodem w przystępnej cenie.

Rodzaj publikacji: Artykuł sponsorowany

Najnowsze porady

Kredyt hipoteczny na 200 tysięcy złotych – gdzie szukać?

Kredyt hipoteczny na 200 tysięcy złotych – gdzie szukać?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu, której skutki mają znaczący wpływ na najbliższe kilkadziesiąt lat. Dlatego właśnie inwestycja w dom lub pierwsze mieszkanie powinna...

Paczkomaty w Zamościu

Paczkomaty blisko Ciebie w Zamościu

Czy istnieje sposób, by szybko nadawać i odbierać przesyłki? By nie czekać w kolejkach lub nie stać w oknie spoglądając za kurierem w pobliżu? Tak, wystarczy poznać możliwości Paczkomatów.

materiał nadesłany

Uleczona edukacja, czyli kierunki szkół medycznych znów na topie

Kierunki szkół medycznych to dobry wybór dla ludzi, którzy chcą mieć fach w ręku. Zawód, do którego w ten sposób można zdobyć uprawnienia, jest ważny – pomaga ludziom złagodzić ból...

Paczkomat przy ul. Weteranów w Zamościu

Wyślij i odbierz paczkę z najbliższym Paczkomatem w Zamościu

Czy można szybko i wygodnie nadać lub odebrać przesyłkę w Zamościu? Oczywiście, że tak! W tym mieście znajdziesz wiele Paczkomatów. Jednym z nich jest punkt na ulicy Weteranów 4, który...

materiał nadesłany

Jak pomaganie innym uczynić zawodem?

Istnieją takie zawody, które są czymś więcej niż tylko codziennym wykonywaniem swojej pracy. Mimo zmieniającego się świata, są również sposobem niesienia pomocy innym ludziom.