Kierunki szkół medycznych to dobry wybór dla ludzi, którzy chcą mieć fach w ręku. Zawód, do którego w ten sposób można zdobyć uprawnienia, jest ważny – pomaga ludziom złagodzić ból, podnieść jakość życia społeczeństwa. Do puli oferowanych kierunków, po niemal dwóch latach przerwy, triumfalnie powraca technik farmaceutyczny.

Wykształcenie techniczne czy wyższe?

Obowiązki farmaceutyczne technika i magistra w zakresie wykonywanych zadań są dość podobne. Różni ich przede wszystkim zakres odpowiedzialności. Nad technikiem opiekę sprawuje magister, dlatego też pod wszelkimi decyzjami technika mimo wszystko podpisuje się jego przełożony. Z kolei w kwestii umiejętności, często te różnice są niewielkie lub nie ma ich wcale.

Dobry start

Należy pamiętać o czasie, jaki inwestuje się w poszczególne ścieżki edukacji. Szkoła medyczna może trwać od około dwóch do pięciu semestrów (w przypadku technika farmaceutycznego jest to pięć semestrów), podczas gdy studia magisterskie to aż pięć lat. Dzięki oszczędności czasu można uzyskać dobry zawód w ciągu dwóch i pół roku, a następnie poszerzać swoją wiedzę wedle uznania – na przykład przez wybór dodatkowego, pokrewnego lub uzupełniającego kierunku. W rezultacie, w ciągu czterech lat nauki można zdobyć nawet dwie kwalifikacje. Szkoła medyczna daje nie tylko praktyczne, ale także formalne poświadczenia umiejętności – na przykład TEB Edukacja oferuje możliwość zdobycia certyfikatów i referencji dla najlepszych oraz szczyci się wysoką zdawalnością podczas egzaminów zawodowych.

Zdrowe podejście do nauki

Warto też zwrócić uwagę na sposób przekazywania wiedzy. Choć solidna podstawa teoretyczna jest ważna, w nowoczesnych szkołach medycznych mocno stawia się na praktyczne podejście do zawodu. Na kierunkach wykładają praktycy – w zależności od wybranej ścieżki edukacji są to masażyści, dietetycy, zielarze, technicy dentystyczni itd. Także w przypadku kierunku technik farmaceutyczny mentorami słuchaczy są doświadczeni praktycy tego zawodu.

Dodatkowym atutem są także partnerzy, którzy biorą pod opiekę kierunki w stabilnych i efektywnych placówkach. Tak na przykład jest w Szkole Medycznej TEB Edukacja w Zamościu, gdzie naukę techników farmaceutycznych wspierają Kamsoft (oprogramowanie dla sektora usług medycznych i farmaceutycznych) oraz Fagron (lider na rynku światowym w zakresie receptury aptecznej).

Jak widać, edukacja w szkole medycznej to dobre rozwiązanie dla poszukujących zarówno pewnego zawodu, jak i pasji. Nauka w TEB Edukacja daje możliwość świetnego startu na rynku pracy, a nawet przebranżowienia. Bo na odnalezienie swojej pasji nigdy nie jest za późno. Najlepiej zrobić to właśnie teraz!

Więcej informacji o kierunkach znajdziesz na stronie www.teb.pl.

Rodzaj publikacji: Artykuł sponsorowany

Najnowsze porady

Kredyt hipoteczny na 200 tysięcy złotych – gdzie szukać?

Kredyt hipoteczny na 200 tysięcy złotych – gdzie szukać?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu, której skutki mają znaczący wpływ na najbliższe kilkadziesiąt lat. Dlatego właśnie inwestycja w dom lub pierwsze mieszkanie powinna...

Paczkomaty w Zamościu

Paczkomaty blisko Ciebie w Zamościu

Czy istnieje sposób, by szybko nadawać i odbierać przesyłki? By nie czekać w kolejkach lub nie stać w oknie spoglądając za kurierem w pobliżu? Tak, wystarczy poznać możliwości Paczkomatów.

Paczkomat przy ul. Weteranów w Zamościu

Wyślij i odbierz paczkę z najbliższym Paczkomatem w Zamościu

Czy można szybko i wygodnie nadać lub odebrać przesyłkę w Zamościu? Oczywiście, że tak! W tym mieście znajdziesz wiele Paczkomatów. Jednym z nich jest punkt na ulicy Weteranów 4, który...

materiał nadesłany

Jak pomaganie innym uczynić zawodem?

Istnieją takie zawody, które są czymś więcej niż tylko codziennym wykonywaniem swojej pracy. Mimo zmieniającego się świata, są również sposobem niesienia pomocy innym ludziom.

fot. piter2121 / fotolia.com (archiwum)

Co warto wiedzieć przed wzięciem kredytu?

Niskie stopy procentowe sprawiają, że branie kredytów jest obecnie bardzo opłacalne. Uzyskanie w ten sposób dodatkowe środki można przeznaczyć na dowolny cel. Nieważne czy masz przed sobą okazję życia, czy...