Polityka prywatności

Dokument dotyczy stron w domenie portalzamojski.pl.
Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2019 roku.

Wprowadzenie

Korzystanie z Portalu Zamojskiego nie wymaga podawania danych osobowych takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania itp. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych portali, nie wyświetlamy reklam personalizowanych, dobieranych tematycznie na podstawie Twojej aktywności w sieci. Jednakże, aby wyświetlić Ci kompletną wersję portalu i monitorować ruch, musimy przetwarzać niektóre dane i współpracować z podmiotami zewnętrznymi.

Kto przetwarza Twoje dane?

Wydawcą portalu i administratorem danych osobowych jest Adrian Such prowadzący działalność gospodarczą:
Grupa Such.pl Adrian Such
NIP: 9222978314, REGON: 061244683.

Podstawa i zakres przetwarzania danych bez Twojej zgody

Zanim wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych w szerszym zakresie, dane będą przetwarzane w ograniczonym zakresie, koniecznym do wyświetlenia podstawowej wersji portalu, pozbawionej elementów z zewnętrznych serwerów (np. przycisków i wtyczek społecznościowych) oraz pozbawionej działających kodów śledzenia oglądalności. W tej sytuacji dane będą przetwarzane na podstawie obowiązków prawnych, prawnie uzasadnionych interesów i konieczności realizacji usługi.

Przetwarzane będą tylko podstawowe dane związane z Twoim urządzeniem, przeglądarką i połączeniem (np. rodzaj urządzenia, rozdzielczość ekranu, nazwa i wersja systemu operacyjnego, nazwa i wersja przeglądarki, adres IP). Ponadto na Twoim urządzeniu mogą być zapisywane pliki cookies o charakterze technicznym.

Dane będą przetwarzane przez nas oraz firmę hostingową OVH Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, z którą zawarliśmy stosowną umowę powierzenia przetwarzania danych.

Jak wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w rozszerzonym zakresie?

Zgodę na przetwarzanie danych w pełnym zakresie przez nas i podmioty zewnętrzne możesz wyrazić poprzez wybranie przycisku „Zgoda” w okienku dotyczącym przetwarzania danych.

Komu będziemy przekazywać dane?

Jeśli wyrazisz na to zgodę, Twoje dane będą przekazywane do niżej wymienionych podmiotów zewnętrznych w celu świadczenia przez nich usług. W zależności od konkretnego przypadku, te podmioty będą albo odrębnymi administratorami Twoich danych, albo podmiotami, z którymi zawarliśmy umowę powierzenia przetwarzania danych.

Lista podmiotów zewnętrznych:

OVH: Polityka prywatności, w tym dane tego podmiotu
Facebook: Polityka prywatności, w tym dane tego podmiotu
Google, w tym YouTube i Google Analytics: Polityka prywatności, w tym dane tego podmiotu
WhitePress: Polityka prywatności, w tym dane tego podmiotu
Linkhouse: Polityka prywatności, w tym dane tego podmiotu

Jakie dane będą przetwarzane w rozszerzonym zakresie?

Jeśli wyrazisz na to zgodę, będziemy wraz z podmiotami zewnętrznymi przetwarzać niektóre dane związane z Twoimi odwiedzinami (np. źródło odwiedzin, tytuły i adresy przeglądanych artykułów) oraz Twoim urządzeniem, przeglądarką i połączeniem (np. rodzaj urządzenia, rozdzielczość ekranu, nazwa i wersja systemu operacyjnego, nazwa i wersja przeglądarki, adres IP), np. zapisując w Twoim urządzeniu pliki cookies lub używając podobnych mechanizmów, w celu realizowania usług.

Usługi, o których mowa powyżej to:

– wyświetlanie przycisków i wtyczek społecznościowych (np. z Facebooka), aby umożliwić Ci udostępnianie treści znajomym,
– wyświetlanie modułu wyszukiwarki Google, aby umożliwić Ci wyszukiwanie artykułów,
– wyświetlanie dodatkowych treści (np. z Facebooka, YouTube), aby nasze artykuły były dla Ciebie bardziej atrakcyjne,
– zbieranie statystyk oglądalności (dzięki usługom Facebook Pixel, Google Analytics, WhitePress, Linkhouse), abyśmy mogli analizować ruch, sprawdzać skuteczność naszych działań autopromocyjnych i rozliczać się z reklamodawcami.

Jak długo będą przetwarzane dane?

Dane będą przetwarzane nie dłużej niż wynika to z celu ich przetwarzania.

Twoje prawa związane z ochroną danych osobowych

Przede wszystkim masz prawo do:
– uzyskania szczegółowych informacji nt. przetwarzania Twoich danych osobowych,
– sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania Twoich danych osobowych.

Jak wycofać zgodę na przetwarzanie danych?

W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych w pełnym zakresie przez nas i podmioty zewnętrzne. Aby to zrobić, należy wybrać przycisk „Nie zgadzam się” w okienku dotyczącym przetwarzania danych. Link do wywołania okienka jest umieszczony na samym dole każdej strony portalu. Po wycofaniu zgody niektóre dane zebrane dotychczas, np. adresy IP, mogą być nadal przetwarzane na podstawie obowiązków prawnych lub prawnie uzasadnionych interesów usługodawców.

Kontakt ws. przetwarzania danych osobowych

W sprawie przetwarzania i ochrony danych możesz skontaktować się z nami pocztą tradycyjną lub elektroniczną.
Adres korespondencyjny: 22-400 Zamość, ul. Młyńska 6/18;
adres e-mail: redakcja@portalzamojski.pl.

Skargi dot. przetwarzania danych osobowych

Organem nadzorczym w Polsce, do którego można zgłaszać skargi dot. ochrony danych osobowych jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych: kontakt.