Wiadomości

Wiadomości Zamość to czołowy serwis Portalu Zamojskiego, aktualizowany przez całą dobę. Znajdziesz tu bogate fotorelacje z wydarzeń w Zamościu, ciekawe materiały filmowe, a nawet transmisje na żywo. Piszemy o lokalnej polityce, gospodarce, zamojskich szkołach oraz wydarzeniach sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Uzupełnieniem serwisu jest kronika policyjna.

Posłowie PSL proponują, aby Wigilia oraz Wielki Piątek były dniami wolnymi od pracy. Zmiana miałaby obowiązywać od przyszłego roku. Czy pomysł PSL jest słuszny? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

W ostatnim sezonie – od kwietnia do września 2018 r. – do Zamościa przyjechało ok. 300 tysięcy turystów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zwiedzanie Zamościa jest możliwe także przez internet.

Do listy spraw urzędowych, jakie można załatwić przez internet, dołączono możliwość złożenia wniosku o… powołanie do wojska, a konkretnie – Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby aplikujące tą drogą będą mogły liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Za nami VIII Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej z udziałem miast partnerskich, organizowany przez Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość. Która drużyna okazała się najlepsza?

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś w Zamościu rozgrywany jest VIII Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej z udziałem miast partnerskich, organizowany przez Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość.

Strażacy OSP GRS SWPB szykują paczki dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. W zamian za wsparcie ich akcji przez przedszkola oferują prelekcje dla kilkulatków z udzielania pierwszej pomocy. Taką prelekcję przeprowadzono dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 5.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś w Klubie Batalionowym w Zamościu odbył się koncert charytatywny dla 14-letniego Adriana.

Dziś (6 grudnia) obchodzone są mikołajki. Z tej okazji do Szkoły Podstawowej nr 7 zawitał nietypowy gość – święty Mikołaj.

Stowarzyszenie „Zamość – Nasz Wspólny Dom” planuje rozpoczęcie zbiórki podpisów na rzecz obniżenia diet radnym do 1000 złotych.