Wiadomości

Wiadomości Zamość to czołowy serwis Portalu Zamojskiego, aktualizowany przez całą dobę. Dużym atutem tego działu są bogate fotorelacje z wydarzeń w Zamościu, ciekawe materiały filmowe, a nawet transmisje na żywo. Piszemy o lokalnej polityce, gospodarce, zamojskich szkołach oraz wydarzeniach sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Uzupełnieniem serwisu jest kronika policyjna.

Dziś do Zamościa przyjechał Bogdan Borusewicz – wicemarszałek Senatu, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL.

Za nami kolejna debata kandydatów na prezydenta Zamościa, tym razem zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Tematem debaty była wizja rozwoju miasta, m.in. w kontekście szkolnictwa wyższego.

Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się przysięga 66 ochotników 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. W wydarzeniu wziął udział m.in. szef MON Mariusz Błaszczak.

Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się kolejna edycja „Pulse of Europe” – inicjatywy zwolenników Unii Europejskiej.

„Polska państwem wyznaniowym?” – billboardy z takim napisem pojawiły się w październiku w kilkudziesięciu miastach Polski. Jeden z nich zawisł także w Zamościu przy jednej z głównych ulic.

Przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu powstała sala mat. Będą z niej korzystać szkoły oraz kluby sportowe trenujące sztuki walki.

Władze Zamościa zapraszają firmy i inne podmioty do współpracy przy Zamojskiej Karcie Seniora.

Możliwe, że w Zamościu odbędzie się kolejna wielka impreza na miarę koncertu telewizyjnej Dwójki – ujawnił nam prezydent Andrzej Wnuk.

Około 300 tysięcy osób odwiedziło Zamość w sezonie turystycznym 2018 – wynika z danych, które otrzymał Portal Zamojski.

Do Zamościa przyjechało ponad 70 lekarzy, m.in. z województwa lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. 5 października w Hotelu Artis odbyło się IX Zamojskie Spotkanie Hematologiczne.