poniedziałek, 08.01.2018

Głosujmy na Zamość w finale plebiscytu „Świeć się z Energą”!

Zamość ponownie walczy o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”
Zamość ponownie walczy o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” fot. Adrian Such (archiwum)

Dziś rozpoczęło się głosowanie finałowe w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Czy Zamość zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”, tak jak rok temu?

Pierwszy, wojewódzki etap konkursu rozpoczął się 13 grudnia, a zakończył 2 stycznia. O wejście do finału walczyły aż 143 miejscowości z całej Polski. Zamość zwyciężył w województwie lubelskim, pokonując m.in. Puławy i Lublin.

Od dziś głosowanie finałowe

Drugi, ogólnokrajowy etap konkursu rozpoczął się dzisiaj (8 stycznia) i potrwa dokładnie tydzień (do 15 stycznia). Zamość rywalizuje z 15 finalistami, czyli reprezentantami pozostałych województw. Są to: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola i Starachowice.

Wszyscy finaliści otrzymają ufundowane przez Energę praktyczne urządzenia marki Amica o łącznej wartości 10 000 zł – poinformował nas Miłosz Jurgielewicz, rzecznik akcji.

To jednak nie koniec nagród ufundowanych przez Energę. Miasto, które zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o łącznej wartości 40 000 zł. Wszystkie nagrody mają trafić do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

Głosujmy na Zamość

Warto przypomnieć, że Zamość został już „Świetlną Stolicą Polski” rok temu. Czy uda się powtórzyć ten sukces? Wszystko zależy od internautów. Głosować można codziennie do 15 stycznia na stronie www.se.pl/swiecsie – warto na kilka dni ustawić ten adres jako stronę startową w przeglądarce.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski