sobota, 27.01.2018

Zamość znowu „Świetlną Stolicą Polski” – uroczystość w Ratuszu [wideo]

Władze Zamościa odebrały symboliczny czek na nagrody o łącznej wartości 50 tys. złotych
Władze Zamościa odebrały symboliczny czek na nagrody o łącznej wartości 50 tys. złotych fot. Adrian Such

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, Zamość po raz drugi został „Świetlną Stolicą Polski” w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Dziś w Ratuszu odbyło się uroczyste nadanie tytułu i przekazanie nagród o łącznej wartości 50 tys. złotych.

Przypomnijmy – plebiscyt „Świeć się z Energą” był oparty na głosowaniu internetowym. Pierwszy, wojewódzki etap konkursu rozpoczął się 13 grudnia, a zakończył 2 stycznia. O wejście do finału walczyły aż 143 miejscowości z całej Polski. Zamość zwyciężył w województwie lubelskim, pokonując m.in. Puławy i Lublin.

Kolejny, ogólnokrajowy etap konkursu rozpoczął się 8 stycznia i potrwał dokładnie tydzień (do 15 stycznia). Zamość rywalizował z 15 finalistami, czyli reprezentantami pozostałych województw. Byli to (w kolejności alfabetycznej): Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola i Starachowice.

Wyniki plebiscytu

W emocjonującym głosowaniu finałowym Zamość uzyskał dokładnie 74 708 głosów, zdobywając tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000 zł ufundowany przez Grupę Energa, który trafi do osób potrzebujących.

Na drugim miejscu znalazła się Częstochowa (26 052 głosów), zaś trzecie miejsce przypadło Starachowicom (19 623 głosów).

Jest to drugie zwycięstwo Zamościa w tym plebiscycie. — Cieszę się, że obroniliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Nagrody otrzymane od Grupy Energa kolejny raz przyniosą dużo radości potrzebującym z naszego miasta – powiedział prezydent Andrzej Wnuk tuż po ogłoszeniu wyników.

Duży udział w tym sukcesie mieli czytelnicy lokalnych mediów, którzy nie tylko głosowali, ale też rozpowszechniali wiadomości o trwającym głosowaniu. — Serdecznie dziękuję mieszkańcom i przyjaciołom Zamościa za wszystkie głosy oddane na nasze miasto – dodał prezydent, nie kryjąc radości ze zwycięstwa.

Uroczystość w Ratuszu i impreza na Rynku Wielkim

Podczas dzisiejszej uroczystości w Ratuszu prezydenta Andrzeja Wnuka, z powodu jego choroby, reprezentowali zastępcy: Magdalena Dołgan i Andrzej Zastąpiło. Poniżej publikujemy pełny materiał filmowy z naszej transmisji na żywo.

To jednak nie koniec wydarzeń związanych ze zwycięstwem Zamościa. Na dziś i jutro (27-28 stycznia) zaplanowano wspólne świętowanie na Rynku Wielkim.

W programie na dziś znajdziemy m.in. koncerty zespołów Solaris i Veegas, paradę jeepów, treningi fitness i inne atrakcje. Z kolei na jutro zaplanowano imprezę „Lodowisko z disco”, czyli oficjalne otwarcie ferii zimowych – w programie m.in. pokazy jazdy freestyle na łyżwach, występ Teatru Ognia „Utopia”, warsztaty cyrkowe, gry i zabawy dla dzieci oraz dyskoteka na lodowisku. Korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne, a wypożyczenie łyżew ma kosztować symboliczną złotówkę.

Szczegółowy program na cały weekend opublikowaliśmy w osobnej zapowiedzi.

  • Transmisja na żywo:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: