poniedziałek, 05.02.2018

Czy Marcin Zamoyski powinien znowu kandydować? [sonda]

Marcin Zamoyski
Marcin Zamoyski fot. Adrian Such (archiwum – rok 2014)

Jesienią odbędą się kolejne wybory samorządowe. Czy Marcin Zamoyski powinien znowu kandydować na stanowisko prezydenta miasta, pomimo porażki w 2014 roku? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Przypomnijmy – Marcin Zamoyski był prezydentem Zamościa w latach 1990-1992, a potem nieprzerwanie przez trzy kadencje w latach 2002-2014. W roku 2014 przegrał II turę wyborów prezydenckich z Andrzejem Wnukiem.

Niedawno Marcin Zamoyski wystąpił w programie „Dzień Dobry TVN”. Tematem rozmowy było angażowanie się w politykę przez arystokratów.

Rafał Zwolak: Marcin Zamoyski poważnie rozważa kandydowanie w najbliższych wyborach

Ten człowiek, tak samo jak jego wielcy przodkowie, dba o dobro naszego miasta. Wiele razy mi powtarzał, że praca samorządowca to służba mieszkańcom. Na prośbę wielu osób poważnie rozważa kandydowanie w najbliższych wyborachnapisał Rafał Zwolak, radny Nowoczesnej. Wpis wywołał lawinę komentarzy, ale trzeba podkreślić, że nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji nt. ewentualnej kandydatury Marcina Zamoyskiego.

Marcin Zamoyski: nie rozważam kandydowania

Aktualizacja z 7 lutego: W krótkiej wypowiedzi dla serwisu naszemiasto.pl Marcin Zamoyski poinformował, że nie rozważa kandydowania, a wpis Rafała Zwolaka nie był z nim konsultowany.

Czy Marcin Zamoyski powinien jednak wrócić do zamojskiej polityki? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Czy Marcin Zamoyski powinien kandydować w najbliższych wyborach prezydenckich w Zamościu?
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: