środa, 29.08.2018

Ruszyła przebudowa drogi Sitaniec-Nielisz. Będzie ścieżka rowerowa

Plac budowy przekazano 20 sierpnia
Plac budowy przekazano 20 sierpnia materiał nadesłany

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za rok z Zamościa do Nielisza pojedziemy po nowym asfalcie i ścieżce rowerowej. Ruszyła generalna przebudowa drogi wojewódzkiej nr 837.

Jak poinformował nas Urząd Gminy Zamość, na odcinku Sitaniec-Nielisz powstanie ponad 16 km nowej nawierzchni drogi asfaltowej, ponad 10 km chodników, ponad 11 km ciągów pieszo-rowerowych, a także ponad 4 km bezpiecznej ścieżki rowerowej.

Będzie więc można komfortowo i bezpieczniej pokonać większość trasy z Zamościa w pobliże popularnego ostatnio kąpieliska „Moczydło” w Nieliszu – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy – firmie Strabag Sp. z o.o. Wartość inwestycji to ponad 144 mln zł. Na tę kwotę składają się środki unijne w wysokości prawie 142 mln zł oraz środki województwa w wysokości ok. 2,5 mln zł.

Droga ma być gotowa dokładnie za rok, czyli do 31 sierpnia 2019 r.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
  • Nowe mieszkania w Zamościu

    Nowe mieszkania w Zamościu

    Dziś przy ul. Błonie w Zamościu odbyła się konferencja prasowa nt. budowy dróg i mieszkań. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział m.in.: prezydent Andrzej Wnuk oraz Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.