piątek, 31.08.2018

Zamość: łącznik Prostej z Namysłowskiego już otwarty! [zdjęcia]

Dziś w Zamościu otwarto łącznik ul. Prostej z ul. Namysłowskiego
Dziś w Zamościu otwarto łącznik ul. Prostej z ul. Namysłowskiego fot. Adrian Such

Dziś w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie łącznika ulicy Prostej z Namysłowskiego, po którym dojedziemy z Wyszyńskiego na Kilińskiego, np. do Galerii Twierdza, omijając ul. Przemysłową.

Nowy łącznik rozpoczyna się skrzyżowaniem ulicy Kilińskiego z ul. Namysłowskiego. Jest przedłużeniem ulicy Namysłowskiego w kierunku torów linii kolejowej. Na samym końcu łączy się z ulicą Prostą na skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Monte Cassino, biegnąc po terenach należących kiedyś do zakładu odzieżowego „Delia”. Ponadto skrzyżowanie ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego zostało przebudowane i jest teraz rondem.

Budowa łącznika ruszyła w kwietniu 2017 roku. Wykonawcą robót było PRD Sp. z o.o. w Zamościu, zaś menadżerem projektu – ZDI Sp. z o.o. w Zamościu. Wartość robót budowlanych to ponad 7 mln zł, zaś nadzoru – ponad 108 tys. zł.

Ruch samochodowy na łączniku Prostej z Namysłowskiego został otwarty dzisiaj ok. godz. 13.00. Dzięki łącznikowi możliwy jest dojazd z ul. Wyszyńskiego na ul. Kilińskiego, również do Galerii Twierdza, z pominięciem ul. Przemysłowej, która dość często jest zakorkowana. Łącznik ma chodniki po obu stronach, nie zapomniano też o ścieżce rowerowej, która cieszyła się zainteresowaniem rowerzystów jeszcze przed oficjalnym otwarciem.

Uroczyste otwarcie

Dziś w samo południe odbyło się oficjalne otwarcie łącznika. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych (posłowie, senatorowie, przedstawiciele rządu) i samorządowych. Wszystkich gości powitał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Głos zabrali także: minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, senator Jerzy Chróścikowski. Zanim przecięto wstęgę, ulica została poświęcona.

Zdjęcia z oficjalnego otwarcia można obejrzeć w naszej galerii poniżej.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: