wtorek, 11.09.2018

Zamość otrzyma prawie 7 mln zł na remont Rotundy

Rotunda Zamojska doczeka się wielkiego remontu
Rotunda Zamojska doczeka się wielkiego remontu fot. Adrian Such (archiwum)

Zamość otrzyma 6,8 mln zł dofinansowania na remont Rotundy. Projekt zakłada m.in. prace konserwatorskie i restauratorskie, rozbudowę ekspozycji muzealnej i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

4 września Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru tego projektu do dofinansowania. Komisja Oceny Projektów przyznała Miastu Zamość 100 punktów na 100 możliwych.

Droga do uzyskania dofinansowania była długa, ponieważ projekt pn. „Rewitalizacja Rotundy Zamojskiej” na etapie oceny merytorycznej (2017 r.) otrzymał od Komisji Oceny Projektów jedynie 77 punktów. Po wniesionym odwołaniu, punktacja wzrosła do 83 punktów. Później sprawa trafiła do sądu, ponieważ Miasto Zamość w dalszym ciągu stało na stanowisku, że projekt został niewłaściwie oceniony. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie (…) przyznał Miastu rację i nakazał Zarządowi Województwa ponowne rozpatrzenie wniosku – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Całkowita wartość zaplanowanych prac wynosi 8,2 mln zł. Jak informują miejscy urzędnicy, swój merytoryczny i finansowy wkład w realizację projektu mają także: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

© autor/źródło: zamosc.pl; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: