Dziś w Zamościu odbyła się konferencja prasowa podsumowująca projekt „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze”. Podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowano nową mapę dla rowerzystów.

Konferencję zorganizowano w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Głos zabrali m.in. Dorota Lachowska – dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Damian Miechowicz – prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”.

Podczas spotkania z dziennikarzami podsumowano realizację projektu „Szlak Green Velo w obszarze LOT Zamość i Roztocze”, zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego „Współpraca Procentuje” na 2018 rok.

Jak poinformowała dyrektor LROT Dorota Lachowska, szlak Green Velo ma 2000 km długości w pięciu województwach, z czego 420 km w województwie lubelskim. Ponadto w województwie lubelskim znajduje się 190 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom oraz 41 Miejsc Obsługi Rowerzystów.

W trakcie konferencji zaprezentowano nową mapę dla rowerzystów, której egzemplarze będą dostępne m.in. w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

Szef LOT „Zamość i Roztocze” Damian Miechowicz zaznaczył, że mapę opracowano w języku polskim, ale nie wykluczył, że zostanie przetłumaczona na angielski, aby była przydatna także dla turystów z zagranicy.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.