Zamość przygotowuje się do sezonu zimowego. Przed Ratuszem, wzorem lat ubiegłych, ma działać lodowisko. Oprócz choinki i tradycyjnych iluminacji, na Rynku Wielkim pojawią się nowe dekoracje.

Przypomnijmy – rok temu, dokładnie 1 grudnia 2017 roku, na Rynku Wielkim w Zamościu zadebiutował tzw. Ogród Wyobraźni. Ogród budził się do życia wyłącznie po zmroku, tworząc świetlno-muzyczny spektakl.

Ogród miał pozostać na Rynku Wielkim do końca grudnia, jednak władze miasta zdecydowały, że Ogród będzie można podziwiać aż do końca lutego. Ponieważ zajmował sporą część Rynku Wielkiego, impreza sylwestrowa odbyła się wyjątkowo przed Pałacem Zamoyskich przy ul. Akademickiej.

19 stycznia br. Zamość obronił tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Nowe dekoracje zimowe

Ogród Wyobraźni cieszył się ogromnym zainteresowaniem w mediach społecznościowych i lokalnych, m.in. na stronach Portalu Zamojskiego. — Około 50 tys. osób obejrzało te iluminacje na żywo, a w internecie ponad milion osób – obliczył prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Jak dowiedział się Portal Zamojski, w tym roku Ogród nie wróci do Zamościa, bowiem władze miasta mają teraz inne pomysły na dekoracje. Jakie? To na razie niespodzianka. — Mamy nadzieję, że firmy, które realizują tego typu przedsięwzięcia, wybrane oczywiście zgodnie z Ustawą o zamówieniach publicznych, będą w stanie zrealizować to co sobie wymyśliliśmy. Chcielibyśmy, żeby iluminacje przyciągnęły do Zamościa ponownie kilkadziesiąt tysięcy turystów – powiedział nam prezydent Wnuk.

Co z lodowiskiem?

Choinka oraz iluminacje świąteczne to nie jedyne zimowe atrakcje na Rynku Wielkim. Czy przed Ratuszem, jak co roku, pojawi się lodowisko?

Na pewno będzie lodowisko przed Ratuszem. To jest element, który ożywia Stare Miasto w zimie. Nie ma co do tego złudzeń, że bez lodowiska byłoby pusto i smutno – zapewnił nas Damian Miechowicz, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość.

Budowa lodowiska ruszy prawdopodobnie już jutro (20 listopada). O kolejnych szczegółach będziemy informować na bieżąco w Portalu Zamojskim.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.