Dziś w Ratuszu odbyła uroczysta, inauguracyjna sesja Rady Miasta Zamość kadencji 2018-2023. W trakcie sesji wybrano przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących Rady.

Sesja odbyła się dziś po południu w sali Consulatus zamojskiego Ratusza. Miała charakter uroczysty, bowiem ślubowanie złożyli wszyscy nowo wybrani radni, a także prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, który w niedawnych wyborach samorządowych uzyskał reelekcję jako kandydat bezpartyjny popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Kto przewodniczącym Rady?

Nowym przewodniczącym Rady Miasta Zamość został Piotr Błażewicz (KW PiS), który rywalizował o to stanowisko z Rafałem Zwolakiem (KWW Zamojska Koalicja Obywatelska). Tajne głosowanie zakończyło się wynikiem 13:10. Na stanowiska wiceprzewodniczących Rady Miasta wybrano Piotra Małysza i Jana Wojciecha Matwiejczuka, obydwaj z KWW Andrzeja Wnuka.

Rada Miasta Zamość – skład na lata 2018-2023

Poniżej publikujemy nazwiska 23 radnych, którzy dziś złożyli ślubowanie i będą reprezentować zamościan w kadencji 2018-2023.

KW Prawo i Sprawiedliwość:

1. Piotr Błażewicz
2. Jolanta Fugiel
3. Franciszek Josik
4. Szczepan Kitka
5. Adam Pawlik
6. Andrzej Szpatuśko
7. Marek Walewander
8. Dariusz Zagdański
9. Monika Zawiślak

KWW Andrzeja Wnuka:

1. Piotr Małysz
2. Jan Wojciech Matwiejczuk
3. Krzysztof Sowa
4. Maria Stręciwilk-Gościcka

KWW Zamojska Koalicja Obywatelska:

1. Sławomir Ćwik
2. Ireneusz Godzisz
3. Agnieszka Klimczuk
4. Janusz Kupczyk
5. Wiesław Nowakowski
6. Rafał Zwolak

KWW Marty Pfeifer:

1. Marek Kudela
2. Tadeusz Lizut
3. Grzegorz Podgórski
4. Zdzisław Wojtak

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.