Dziś w Zamojskim Domu Kultury otwarto nową wystawę fotograficzną pt. „Las”.

Autorami zdjęć są członkowie Zamojskiej Grupy Fotograficznej (w kolejności alfabetycznej wg nazwiska): Tadeusz Adamczuk, Henryk Andrzejewski, Agnieszka Bekier, Artur Buczyński, Bogdan Cabaj, Mirosław Chmiel, Michał Fandysz, Elżbieta Gnyp, Agnieszka Jakubowska, Anna Jakubowska, Janusz Kapecki, Ewa Marszalec, Stanisław Orłowski, Alina Ostasz, Tomasz Rybczyński, Katarzyna Sachajko, Elżbieta Saczuk, Mirosław Teterycz.

Wszystkie prezentowane prace są rejestracją naturalnych momentów życia przyrody. Ujęcia te ukazują jej piękno, zachęcając do częstszego i świadomego z nią kontaktu, ale także do szanowania jej praw, a podczas fotografowania – do etycznego zachowania – napisano w zaproszeniu.

Wystawę otworzyli: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, dyrektor ZDK Janusz Nowosad oraz fotograf Mirosław Chmiel.

Prace będzie można podziwiać w holu Zamojskiego Domu Kultury aż do 17 grudnia. Portal Zamojski jest patronem medialnym tej wystawy.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.