Wczoraj (25 listopada) na giełdzie w Mokrem doszło do zatrzymania dwóch osób, które handlowały podrobioną odzieżą.

W niedzielnej akcji na giełdzie w Mokrem k. Zamościa wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, a także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać.

Jak informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu, z dwóch stoisk handlowych zabezpieczono prawie 1,5 tys. sztuk odzieży – czapek, butów oraz bluz i spodni dresowych, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Nielegalny asortyment oferowali dwaj obywatele Bułgarii w wieku 23 i 41 lat. Obaj handlarze zostali aresztowani. Za naruszenie prawa własności przemysłowej grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.