Gdzie odbędzie się tegoroczny koncert sylwestrowy – na Rynku Wielkim czy przed Pałacem Zamoyskich tak jak rok temu? Na to pytanie odpowiedział prezydent Andrzej Wnuk w rozmowie z Portalem Zamojskim.

Przypomnijmy – miejskie koncerty sylwestrowe odbywały się zazwyczaj na Rynku Wielkim, ale rok temu (2017/2018) imprezę zorganizowano wyjątkowo przed Pałacem Zamoyskich przy ul. Akademickiej. Powodem zmiany lokalizacji koncertu był tzw. Ogród Wyobraźni, zbudowany z tysięcy punktów świetlnych i wzbogacony muzyką, który zajmował sporą część Rynku Wielkiego.

Wiemy już, że w tym roku Ogród Wyobraźni nie wróci do Zamościa, ale pojawią się inne dekoracje. W którym miejscu powitamy 2019 rok? — Z koncertem wrócimy na Rynek Wielki – ujawnił prezydent Zamościa Andrzej Wnuk w specjalnym wywiadzie dla Portalu Zamojskiego.

Kto wystąpi w Zamościu 31 grudnia? To jeszcze niespodzianka, ale prezydent Wnuk zdradził nam już pierwsze szczegóły. — Tegoroczna impreza sylwestrowa będzie inna niż poprzednie. Myślę, że zwolennicy ambitniejszej muzyki powinni rezerwować swój czas na Zamość – powiedział Andrzej Wnuk.

Aktualizacja z 3 grudnia – wiemy kto wystąpi

Znamy już wykonawców koncertu sylwestrowego, szczegóły tutaj.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.