Gdzie odbędzie się tegoroczny koncert sylwestrowy – na Rynku Wielkim czy przed Pałacem Zamoyskich tak jak rok temu? Na to pytanie odpowiedział prezydent Andrzej Wnuk w rozmowie z Portalem Zamojskim.

Przypomnijmy – miejskie koncerty sylwestrowe odbywały się zazwyczaj na Rynku Wielkim, ale rok temu (2017/2018) imprezę zorganizowano wyjątkowo przed Pałacem Zamoyskich przy ul. Akademickiej. Powodem zmiany lokalizacji koncertu był tzw. Ogród Wyobraźni, zbudowany z tysięcy punktów świetlnych i wzbogacony muzyką, który zajmował sporą część Rynku Wielkiego.

Wiemy już, że w tym roku Ogród Wyobraźni nie wróci do Zamościa, ale pojawią się inne dekoracje. W którym miejscu powitamy 2019 rok? — Z koncertem wrócimy na Rynek Wielki – ujawnił prezydent Zamościa Andrzej Wnuk w specjalnym wywiadzie dla Portalu Zamojskiego.

Kto wystąpi w Zamościu 31 grudnia? To jeszcze niespodzianka, ale prezydent Wnuk zdradził nam już pierwsze szczegóły. — Tegoroczna impreza sylwestrowa będzie inna niż poprzednie. Myślę, że zwolennicy ambitniejszej muzyki powinni rezerwować swój czas na Zamość – powiedział Andrzej Wnuk.

Aktualizacja z 3 grudnia – wiemy kto wystąpi

Znamy już wykonawców koncertu sylwestrowego, szczegóły tutaj.