Wczoraj w Zamościu odbył się finał II Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw, zorganizowanego przez tutejszą Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Do finału, który odbył się wczoraj (27 listopada) w Instytucie Nauk Ekonomicznych PWSZ, zakwalifikowało się 17 spośród 93 maturzystów biorących udział w konkursie.

Uczestników powitali: prorektor PWSZ prof. dr hab. Waldemar Martyn, dyrektor ZSP nr 1 Sylwia Horoszkiewicz, a także dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PWSZ dr Maria Kierepka. Następnie uczestnicy rozwiązywali zadania przy komputerach w pracowni informatycznej PWSZ.

Po części głównej, ale jeszcze przed ogłoszeniem wyników, głos zabrał rektor PWSZ w Zamościu. — Każdy, kto rozpoczyna jakąś karierę i próbuje swoich sił w różnych etapach konkursów, już inwestuje w siebie. Te inwestycje w przyszłości procentują – powiedział prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski.

Nazwiska laureatów

Zwycięzcą konkursu został Adam Kasprowicz, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu. W nagrodę otrzymał laptopa. Drugie miejsce zdobył Borys Luchowski z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, który w nagrodę otrzymał tablet. Na trzecim miejscu znalazł się Dominik Krawczyk z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, otrzymując m.in. głośnik bezprzewodowy.

Zdaniem organizatorów, poziom był wysoki. — Konkurs nie był prosty. Wiedza jaką musieli wykazać się finaliści wykraczała poza zakres tego, czego uczą się w szkole. Staraliśmy się jednak dostosować pytania do możliwości uczniów. Zakres wiedzy obejmował rachunkowość finansową i elementy analizy finansowej. Pytania były bardzo różne, od prostych, jak klasyfikacja aktywów i pasywów, po dużo bardziej skomplikowane – powiedziała mgr Anna Kierepka-Kasztelan, przewodnicząca komisji konkursowej.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.