W sali Consulatus zamojskiego Ratusza trwa II sesja Rady Miasta kadencji 2018-2023. Przed momentem radni przyjęli uchwałę ws. ustalenia wysokości swoich diet. Będą one wyższe niż dotychczas.

Radni sami częściej wnoszą o obniżanie diet, niż żalą się na ich wysokość – pisze w swoim artykule Portal Samorządowy. Inaczej jest w Zamościu. W tym mieście radni zażyczyli sobie podwyżki – argumentując, że dotychczas ustalone diety są zbyt niskie w porównaniu z innymi miastami.

Od 2007 roku dieta radnego Rady Miasta Zamość wynosiła 800 zł, po podwyżce będzie wynosić 1400 zł. Wzrosną także diety członków prezydium Rady Miasta. Wiceprzewodniczący RM będą dostawać 1700 zł (dotychczas 1450 zł), a przewodniczący – 2000 zł (dotychczas 1940 zł). Warto dodać, że od 2018 roku diety radnych są zwolnione z podatku dochodowego do wysokości 3000 zł, wcześniej kwota wolna od podatku wynosiła 2280 zł.

Kto zagłosował za podwyżką?

W głosowaniu wzięło udział 22 spośród 23 radnych, nieobecny był Wiesław Nowakowski. Uchwała została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich radnych obecnych na sali. Za przyjęciem uchwały głosowali więc:

KW Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Błażewicz, Jolanta Fugiel, Franciszek Josik, Szczepan Kitka, Adam Pawlik, Andrzej Szpatuśko, Marek Walewander, Dariusz Zagdański, Monika Zawiślak.
KWW Andrzeja Wnuka: Piotr Małysz, Jan Wojciech Matwiejczuk, Krzysztof Sowa, Maria Stręciwilk-Gościcka.
KWW Zamojska Koalicja Obywatelska: Sławomir Ćwik, Ireneusz Godzisz, Agnieszka Klimczuk, Janusz Kupczyk, Rafał Zwolak.
KWW Marty Pfeifer: Marek Kudela, Tadeusz Lizut, Grzegorz Podgórski, Zdzisław Wojtak.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.