Dziś wieczorem na Rynku Wielkim w Zamościu oficjalnie zaprezentowano wszystkie dekoracje świąteczne, w tym kilka nowości.

Przed Ratuszem można już podziwiać m.in. choinkę, słynny napis „Zamość” obok choinki, napis „Wesołych Świąt” na Ratuszu, a także zupełnie nowe dekoracje, w tym domek świetlny.

Prawie wszystkie iluminacje, za wyjątkiem domku, włączono dzisiaj punktualnie o godz. 17.00 po głośnym odliczaniu.

Co jeszcze w programie?

Na godzinę 18.00 zaplanowano imprezę pt. „Disco lodowisko”, czyli oficjalne otwarcie ślizgawki przed Ratuszem.

Do niedzieli (2 grudnia) na Rynku Wielkim potrwa Jarmark Świąteczny, będą też inne atrakcje, m.in. Świąteczny Konwój Radia ZET oraz Wawel Truck ze słodyczami. Ponadto w niedzielę o godz. 11.00 na Rynek wjadą Motomikołaje, którzy prawdopodobnie będą częstować dzieci cukierkami, zaś godzinę później (12.00) w chłodnej wodzie wykąpią się morsy.

Aktualizacja z 3 grudnia – galeria zdjęć

Kilka zdjęć z Rynku Wielkiego w Zamościu, wykonanych 3 grudnia wieczorem, można obejrzeć w naszej galerii poniżej.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.