Dziś w Klubie Batalionowym w Zamościu odbył się koncert charytatywny dla 14-letniego Adriana.

14-letni Adrian Kielar ma za sobą przeszczep szpiku kostnego. Teraz potrzebuje odpowiednich warunków, aby wracać do zdrowia. Mieszka w domu babci. Musi zmieścić się w jednym pokoju z mamą i młodszym bratem, Krystianem. Spore wydatki na leczenie nie pozwalają na stworzenie oddzielnego pokoju dla Adriana. Aby spełnić marzenie chłopca o własnym kąciku, zawiązał się Komitet Społeczny na rzecz akcji „Zróbmy pokój dla Adriana”. Rozpoczęło się pospolite ruszenie, do akcji dołącza coraz więcej ludzi. Postępy można śledzić codziennie na stronie akcji na Facebooku.

Koncert „Adrian, nie jesteś sam!”

Urządzanie pokoju trwa, a dziś (6 grudnia) w Klubie Batalionowym przy ul. Piłsudskiego odbył się Koncert Charytatywny Dobrych Aniołów „Adrian, nie jesteś sam!”. Klub Batalionowy udostępnił salę bezpłatnie.

W trakcie koncertu przeprowadzano licytacje różnych przedmiotów i voucherów. W licytacjach brali udział lokalni politycy i samorządowcy, a także wiele innych osób z publiczności. Zbiórka pieniędzy odbywała się również poza salą widowiskową – można było nabyć m.in. koszulki z grafiką zaprojektowaną przez Łukasza Zwolana, który solidaryzuje się z Adrianem, bo sam ma za sobą przeszczep szpiku. Jak poinformowali nas organizatorzy, cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pokój dla Adriana.

Portal Zamojski był patronem medialnym tego koncertu. Poniżej publikujemy fotorelację z kilku najważniejszych momentów na scenie.

Fotorelacja z koncertu

Na samym początku publiczność obejrzała krótki, ale wzruszający reportaż przygotowany przez TVP 3 Lublin, dotyczący historii choroby Adriana oraz organizowanej dla niego akcji. Następnie wszystkich zgromadzonych powitały osoby szczególnie zaangażowane w akcję (na zdjęciach od lewej): Jadwiga Hereta, Renata Matwij, Rafał Zwolak i Marian Lackowski.

Jarzębina i Wisienki

Jako pierwszy wystąpił zespół Jarzębina z Kocudzy, znany z utworu „Koko, koko, Euro spoko”, w towarzystwie dziecięcej grupy Wisienki.

Adrian Makar, zwycięzca programu „Mam talent”

Kolejnym wykonawcą był Adrian Makar, zwycięzca siódmej edycji „Mam talent”.

Zespół VOX z Mariuszem Materą

Następnie na scenie pojawił się zespół VOX w składzie Witold Paszt i Dariusz Tokarzewski wraz z Mariuszem Materą – dwaj ostatni wystąpili również w duecie. Witold Paszt przeznaczył na licytację unikatowe płyty, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Medal dla Witolda Paszta

Podczas koncertu Witold Paszt otrzymał Medal im. dra Henryka Jordana – odznaczenie nadawane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Głos zabrał m.in. Stanisław Grześko, starosta powiatu zamojskiego.

Podziękowania i życzenia na zakończenie

Koncert zakończył się licznymi podziękowaniami, a także życzeniami zdrowia dla bohatera wieczoru – Adriana, który pojawił się na scenie.

Ile pieniędzy udało się zebrać?

Jak poinformował Rafał Zwolak, podczas licytacji udało się zebrać 5200 zł, zaś przychód z cegiełek (w puszkach przy wejściu) to 1466 zł i 80 gr.