Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

Członkowie ŚZŻAK Okręg Zamość wraz z młodzieżą planują odwiedzać weteranów – żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich oraz innych formacji niepodległościowych. Spotkania mają być okazją do złożenia życzeń świątecznych oraz wręczenia wcześniej przygotowanych paczek.

Jak przekonują organizatorzy, odwiedzanie weteranów jest „dowodem społecznego szacunku, wdzięczności i pamięci, także za ich bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny, m.in w czasie Powstania Zamojskiego”.

Przygotowywanie paczek przez młodzież i członków Związku rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (10 grudnia) o godz. 10.00 w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – Delegatura w Zamościu (ul. Partyzantów 3). Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.