Strażacy OSP GRS SWPB szykują paczki dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. W zamian za wsparcie ich akcji przez przedszkola oferują prelekcje dla kilkulatków z udzielania pierwszej pomocy. Taką prelekcję przeprowadzono dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 5.

W prelekcji wzięły udział dzieci z trzech najmłodszych grup (3, 4 i 5-latki). Poruszone zostały najważniejsze zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy – jak wezwać pomoc, jak udzielić pierwszej pomocy, jak zachować się w zależności od sytuacji. Przedszkolaki miały też okazję zapoznać się z urządzeniem AED, czyli automatycznym defibrylatorem zewnętrznym.

Prelekcja w zamian za paczki dla chorych dzieci

Akcja nosi tytuł „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”, jest organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupę Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce.

Inicjatywa strażaków ma na celu przygotowanie paczek dla Onkoludków, czyli dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.

Współpraca między strażakami a przedszkolami polega na tym, że w zamian za prelekcje, takie jak dzisiejsza, przedszkola pomagają strażakom w przeprowadzeniu zbiórki rzeczy do paczek. Planowane są kolejne prelekcje jeszcze w tym miesiącu – w Przedszkolu Miejskim nr 5 (dla starszych grup) oraz Przedszkolu „Słoneczny Zakątek”.

Akcja otwarta dla każdego. Jak można pomóc?

Zbiórka rzeczy dla Onkoludków potrwa 20 grudnia. W akcji mogą brać udział nie tylko przedszkola, ale też wszystkie chętne osoby. Potrzebne są m.in. zabawki, książki, gry planszowe, artykuły papiernicze. Rzeczy powinny być nowe ze względu na miejsce, do którego mają trafić. Szczegółowych informacji udziela Mateusz Wiatrzyk pod numerem: 661 566 168.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.