Strażacy OSP GRS SWPB szykują paczki dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. W zamian za wsparcie ich akcji przez przedszkola oferują prelekcje dla kilkulatków z udzielania pierwszej pomocy. Taką prelekcję przeprowadzono dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 5.

W prelekcji wzięły udział dzieci z trzech najmłodszych grup (3, 4 i 5-latki). Poruszone zostały najważniejsze zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy – jak wezwać pomoc, jak udzielić pierwszej pomocy, jak zachować się w zależności od sytuacji. Przedszkolaki miały też okazję zapoznać się z urządzeniem AED, czyli automatycznym defibrylatorem zewnętrznym.

Prelekcja w zamian za paczki dla chorych dzieci

Akcja nosi tytuł „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”, jest organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupę Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce.

Inicjatywa strażaków ma na celu przygotowanie paczek dla Onkoludków, czyli dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.

Współpraca między strażakami a przedszkolami polega na tym, że w zamian za prelekcje, takie jak dzisiejsza, przedszkola pomagają strażakom w przeprowadzeniu zbiórki rzeczy do paczek. Planowane są kolejne prelekcje jeszcze w tym miesiącu – w Przedszkolu Miejskim nr 5 (dla starszych grup) oraz Przedszkolu „Słoneczny Zakątek”.

Akcja otwarta dla każdego. Jak można pomóc?

Zbiórka rzeczy dla Onkoludków potrwa 20 grudnia. W akcji mogą brać udział nie tylko przedszkola, ale też wszystkie chętne osoby. Potrzebne są m.in. zabawki, książki, gry planszowe, artykuły papiernicze. Rzeczy powinny być nowe ze względu na miejsce, do którego mają trafić. Szczegółowych informacji udziela Mateusz Wiatrzyk pod numerem: 661 566 168.