Dziś w Zamościu rozgrywany jest VIII Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej z udziałem miast partnerskich, organizowany przez Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość.

Ceremonia otwarcia odbyła się o godz. 9.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i duchowieństwa, trenerzy i piłkarze, a także… święty Mikołaj z prezentami.

Ceremonię poprowadzili Małgorzata Farion i ks. Tomasz Winogrodzki.

Oprawę muzyczną zapewniła Szkoła Muzyczna Yamaha.

Turniej objęli swoim honorowym patronatem: biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Biskupa diecezji zamojsko-lubaczowskiej reprezentował ks. dr Michał Maciołek, a prezydenta Zamościa – jego zastępczyni Magdalena Dołgan.

Rozgrywki na trzech halach

Turniej jest rozgrywany na trzech halach: Ośrodka Sportu i Rekreacji, Szkoły Podstawowej nr 8, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Biorą w nim udział młodzi piłkarze z Zamościa (AMSPN „Hetman”, DKS „Gaudium”), miast partnerskich na Ukrainie – Łucka i Żółkwi, a także innych miejscowości w Polsce i na Ukrainie. Dekorację zawodników zaplanowano na godz. 16.30.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego turnieju.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.