W ostatnim sezonie – od kwietnia do września 2018 r. – do Zamościa przyjechało ok. 300 tysięcy turystów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zwiedzanie Zamościa jest możliwe także przez internet.

Wirtualne wycieczki umożliwia serwis wkraj.pl, reklamujący się jako „największy portal wycieczek panoramicznych”. Wybierzmy np. słynny Ogród Zoologiczny – co można zobaczyć podczas takiego spaceru? — Podążając za strzałkami, możemy odwiedzić żyrafiarnię, małpiarnię czy wybieg dla surykatek – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Aby rozpocząć zwiedzanie zoo, należy przejść tutaj. Można też zwiedzać inne zakątki Zamościa, przechodząc tutaj i wybierając lokalizację, np. z zakładek „Miejsca” lub „Polecamy”. Podane linki prowadzą do wersji HTML5, która powinna działać na większości aktualnych wersji przeglądarek bez potrzeby uruchamiania wtyczki Flash. Najlepsze wrażenia uzyskamy korzystając z większych ekranów (np. w laptopie) zamiast smartfonów.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.