Wczoraj i dziś w Szkole Podstawowej nr 7, podobnie jak w innych szkołach, panowała świąteczna atmosfera. Odbyły się tam jasełka, wspominano też patrona szkoły – Adama Mickiewicza, który urodził się w Wigilię.

Zimowo-świąteczne dekoracje sal lekcyjnych, zielone, pięknie ozdobione choinki na korytarzach, barwne iluminacje świetlne oraz zapachy smakowitych ciast wykonanych przez mamy i babcie uczniów wprowadziły niepowtarzalny klimat Świąt – napisano w tekście przesłanym do naszej redakcji.

Zwieńczeniem tych wszystkich przygotowań były jasełka dla rodziców i społeczności szkolnej. Na scenie pojawili się m.in. Maryja z Dzieciątkiem i Józefem oraz aniołki i pasterze – łącznie niemal setka uczniów.

Przy okazji Świąt ogłoszono wyniki kilku konkursów: na dekorację sali lekcyjnej, na stroik, literackiego, a także konkursu dla mam pt. „Ciasto na świąteczny stół”. Nagrody i dyplomy wręczała dyrektor Alicja Dubel.

Wigilia jest dla „Siódemki” szczególnym dniem także z innego powodu – 24 grudnia (1798 roku) urodził się patron szkoły Adam Mickiewicz.