Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj w szpitalu „papieskim” zorganizowano konferencję prasową, podczas której zaprezentowano sprzęt otrzymany dotychczas od Fundacji WOŚP.

Konferencja odbyła się na oddziale neonatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Spotkanie poprowadziła lek. med. Hanna Orjanik, ordynator oddziału neonatologii. W konferencji wziął też udział Andrzej Szumowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, a jednocześnie szef zamojskiego sztabu WOŚP działającego przy MDK. Andrzejowi Szumowskiemu towarzyszyli wolontariusze zaangażowani w działania WOŚP.

W 2018 roku Fundacja WOŚP przekazała szpitalowi następujący sprzęt:

1. Lampy do fototerapii Bili-Therapy Spot – 2 szt.
2. Bilirubinometry (mierniki żółtaczki) JM-105 – 2 szt.
3. Aparat do wspomagania oddechu Infant Flow SiPAP – 1 szt.
4. Kardiomonitory uMEC 15 – 2 szt.
5. Aparat EKG BTL-08 LC – 2 szt.

Z 26. Finału mamy przyznany bardzo nowoczesny aparat USG, który też niesamowicie nam się przyda – ujawniła Hanna Orjanik.

Już wkrótce 27. Finał WOŚP

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w 27. Finale WOŚP – powiedział Andrzej Szumowski. — Jesteśmy jednym z większych sztabów w naszym kraju i zbieramy naprawdę spore pieniądze – dodał Szumowski.

27. Finał WOŚP w Zamościu odbędzie się 12 stycznia w Galerii Twierdza, a 13 stycznia m.in. w MDK i ZDK. Szczegóły mają być znane już wkrótce.

Jak ogłosił w Warszawie szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, 27. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.