Początek 2019 roku przyniósł zmianę na stanowisku rzecznika prasowego prezydenta Zamościa. Marta Lackorzyńska-Szerafin zastąpiła Marka Gajewskiego. Czym teraz zajmuje się Gajewski i ile zarabia?

Z początkiem 2019 roku rzecznikiem prasowym prezydenta Zamościa została Marta Lackorzyńska-Szerafin – dotychczasowa inspektor w Wydziale Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość, wcześniej dziennikarka.

Marta Lackorzyńska-Szerafin zastąpiła Marka Gajewskiego, który obecnie zajmuje się przygotowaniem tekstów do gazety „Zamojski Biuletyn Miejski” oraz na oficjalną stronę miasta – zamosc.pl.

Jak udało się nam potwierdzić, Marek Gajewski ma umowę zlecenie zawartą na okres 1-31 stycznia 2019 roku, a jego wynagrodzenie to 5 tys. zł brutto. Na razie nie otrzymaliśmy informacji, czy umowa zostanie przedłużona.

Kto będzie drugim wiceprezydentem?

Na początku lutego prezydent Andrzej Wnuk ma ogłosić nazwisko II wiceprezydenta miasta. Niedawno pierwszym wiceprezydentem została Małgorzata Bzówka, dotychczasowa dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Wieloletni wiceprezydenci Magdalena Dołgan i Andrzej Zastąpiło z końcem 2018 roku pożegnali się ze swoimi fotelami w ratuszu, ale formalnie do końca stycznia Magdalena Dołgan pozostaje na zaległym urlopie – stąd oczekiwanie na ogłoszenie nazwiska drugiego zastępcy prezydenta.