Zamość nie czeka do niedzieli. Choć 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypada na jutro, w Zamościu już dziś ruszyło wspólne granie z Orkiestrą. Publikujemy fotorelację z wydarzeń w Galerii Twierdza.

W Zamościu oficjalne granie dla WOŚP zaczęło się już dzisiaj (12 stycznia) w Galerii Twierdza (ul. Przemysłowa 10). W programie całodniowej imprezy przewidziano m.in. Dzień Dawcy Szpiku z DKMS, występy wokalne i taneczne, pokazy sportowe, sztuk walki i samoobrony, prezentacje wyposażenia militarnego, lekcje udzielania pierwszej pomocy, porady dietetyka i kosmetologa, badania profilaktyczne oraz słodkie poczęstunki.

27. Finał WOŚP w Galerii Twierdza – fotorelacja

Oficjalną inaugurację przeprowadzono o godz. 12.00. Wszystkich uczestników, w tym licznie zgromadzoną publiczność, powitali: Renata Turczyn z Galerii Twierdza (pierwsza od lewej) oraz Andrzej Szumowski (pierwszy od prawej) – szef zamojskiego sztabu WOŚP i jednocześnie dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, przy którym działa sztab.

W 27. Finale WOŚP biorą udział m.in. przedstawiciele władz, działacze społeczni, motocykliści, sportowcy, przedsiębiorcy.

Sporym zainteresowaniem cieszą się przedmioty wystawione na licytacje, m.in. tort, obrazy, przedmioty z autografami znanych osób.

W przerwach pomiędzy licytacjami można oglądać m.in. występy wokalne i taneczne, pokazy sportowe, pokazy sztuk walki i samoobrony. Wokół artystów i sportowców gromadzi się spora publiczność.

Na zdjęciu: współprowadząca Aleksandra Baranowicz (MDK) wraz z młodymi artystami ze Szkoły Muzycznej Yamaha.

Pieniądze są zbierane nie tylko podczas licytacji, można je wrzucać do puszek w różnych miejscach Galerii Twierdza.

Zebranych pieniędzy jest coraz więcej. Na zdjęciu Andrzej Szumowski podczas przeliczania i zabezpieczania pieniędzy uzyskanych podczas licytacji.

Impreza potrwa do wieczora, prawdopodobnie do godz. 20.00.

Jutro (13 stycznia) wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami będzie można spotkać m.in. na ulicach Zamościa. Jak poinformował nas Andrzej Szumowski, w tym roku w zamojskim sztabie WOŚP działa 511 wolontariuszy.

27. Finał WOŚP w Zamojskim Domu Kultury

Nie tylko MDK i Galeria Twierdza biorą udział w 27. Finale WOŚP. Swoje własne wydarzenia organizuje wiele innych instytucji, m.in. Zamojski Dom Kultury. W niedzielę o godz. 16.00 w sali widowiskowej ZDK wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Zespół Show Men z Szopinka, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Gaudeamus”, Studio Piosenki Autorskiej ZDK i inni.

— Koncert połączony będzie z licytacjami. W godzinach 15.00-19.00 będzie czynna kawiarenka z ciastami i napojami. Dochód z kawiarenki trafi do puszek WOŚP – poinformowała nas Katarzyna Figura z ZDK.

Jak ogłosił w Warszawie szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, hasło 27. Finału WOŚP brzmi: „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.