Z powodu żałoby narodowej flaga przed Ratuszem została opuszczona do połowy masztu. Żałoba została ogłoszona przed prezydenta RP Andrzeja Dudę po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Przypomnijmy – w ostatnią niedzielę (13 stycznia) prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tuż przed tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”. Prezydent przeszedł 5-godzinną operację. Następnego dnia poinformowano, że 53-letni Paweł Adamowicz nie żyje.

W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która będzie formalnie obowiązywała od dziś (18 stycznia) od godz. 17.00 do soboty (19 stycznia) do godziny 19.00.

Na ten czas oświetlenie zamojskiego Ratusza oraz iluminacje na Rynku Wielkim i klombie zostaną wyłączone – zapowiadają władze miasta dodając, że w dniu śmierci Pawła Adamowicza flaga przed Ratuszem została opuszczona do połowy masztu i pozostanie opuszczona do dnia pogrzebu.