Ponad 220 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym żołnierze z Zamościa, oddało krew w ramach akcji pod hasłem „Nowy rok, nowe życie”. Udało się zebrać ponad 100 litrów krwi.

Akcja „Nowy rok, nowe życie” trwała od 2 stycznia. Brali w niej udział żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej z batalionów w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Dęblinie i Białej Podlaskiej, zgłaszając się do lubelskiej siedziby RCKiK oraz oddziałów terenowych. Finał odbył się 19 i 20 stycznia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Lubelscy „terytorialsi” są liderem donacji krwi w WOT. W ubiegłym roku oddali do banków krwi w naszym województwie w sumie ponad 420 litrów tego bezcennego daru – podaje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. LBOT.

Jak podsumowuje kpt. Damian Stanula, w akcji „Nowy rok, nowe życie” wzięło udział ponad 200 żołnierzy, którzy oddali łącznie ponad 100 litrów krwi.

2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą już blisko 3100 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szeregi.