51-latka z Zamościa, posiadająca dwa sądowe zakazy prowadzenia samochodów, jeździła ulicami miasta mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana na ul. Partyzantów.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że kierująca (…) posiada nie tylko jeden, a dwa czynne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z aktualnym postanowieniem sądu jeszcze przez kilka lat nie powinna siadać za kierownicę – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Badanie wykazało, że w organizmie kobiety było blisko 1,5 promila alkoholu. Za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do zakazów sądowych – do 5 lat więzienia.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

Piotr Zając i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z gratulacjami od władz Zamościa

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, odwiedził Zamość, by spotkać się z władzami miasta i kibicami.

źródło: rawpixel.com (archiwum)

Piwo będzie droższe? Rząd chce podnieść akcyzę

Aż o 10 procent, a nie 3 procent jak zapowiadano przed wyborami parlamentarnymi, ma wzrosnąć akcyza na piwo i inne wyroby alkoholowe.

fot. Adrian Such

Zamość otrzymał czujniki jakości powietrza

Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię Wschód.

źródło: zamosc.pl

Znamy skład Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019-2021, rozpoczęła swoją działalność. Podajemy jej skład, w tym nazwiska osób zasiadających w prezydium Rady.