Występ zespołu Sonic

W Zamojskim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny dla rodziny Maszewskich z Kalinowic, która straciła dom wskutek pożaru.

Rodzina Maszewskich z Kalinowic tuż przed ostatnimi Świętami Bożego Narodzenia straciła cały swój dobytek w pożarze. Z tego powodu dziś w Zamościu zorganizowano koncert charytatywny. Koncert rozpoczął się o godz. 17.00. W programie uwzględniono występy znanych zespołów grających muzykę disco polo: Power Play, Solaris, Veegas, Baflo, Sonic i Tex.

Jako pierwszy zaprezentował się zespół Sonic.

Ważną częścią imprezy były licytacje, w ramach których oferowano m.in. prezent od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, gadżety od prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka, przedmioty z autografami znanych artystów (Perfect, Kombi, Ania Rusowicz, Kabaret Moralnego Niepokoju), rękawicę bokserską z podpisem Dariusza Michalczewskiego, koszulkę Reprezentacji Polski w piłce siatkowej z podpisami zawodników. Licytacje prowadziła Katarzyna Figura z ZDK.

W holu ZDK zorganizowano kawiarenki i stoiska z różnymi przedmiotami.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem koncertu był Grzegorz Maluta. — Zamojski Dom Kultury włączył się do akcji z wielką radością – poinformowała Katarzyna Figura z ZDK.