X Zamojskie Dyktando

Za nami finał X Zamojskiego Dyktanda, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Publikujemy nazwiska laureatów.

W konkursie wzięło udział blisko 900 uczniów szkół średnich, gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych z Zamościa i powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego, tomaszowskiego i lubaczowskiego. Do finału weszły 54 osoby.

Zwyciężczynią została Aleksandra Kołodziejczyk, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie. Drugie miejsce zajął Stanisław Adamowicz, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, zaś trzecie – Maria Bojarczuk, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

Wśród laureatów naleźli się także: Filip Przyczyna z I LO w Zamościu (4. miejsce), Patryk Luty z I LO w Zamościu (5. miejsce), Agnieszka Gałka z ZSBiO w Biłgoraju (6. miejsce), Michał Krzaczek z II LO w Zamościu (7. miejsce), Agnieszka Karabin z I LO w Zamościu (8. miejsce), Dominika Koperwas z I LO w Zamościu (9. miejsce), Julita Syta z I LO w Biłgoraju (10. miejsce).