Dziś (4 lutego) rozstrzygnięto IX Konkurs Języka Angielskiego, organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. W konkursie wzięło udział ponad 800 osób. Publikujemy nazwiska laureatów.

W konkursie wzięło udział ponad 800 uczniów szkół średnich z Zamościa i powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego i lubaczowskiego.

Do finału zakwalifikowało się 33 uczestników. — Jesteście najlepszymi z najlepszych. Miejsca w finale nikt z was nie otrzymał, tylko na nie sumiennie zapracował swoją nauką. Ten sukces to z pewnością również wynik współpracy tandemu nauczyciel-uczeń, dlatego słowa uznania należą się także waszym opiekunom – powiedział prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.

Nad przebiegiem finału czuwała komisja konkursowa, której przewodniczyli: dr Monika Rajtak – dyrektor Instytutu Humanistycznego, a także dr hab. Wojciech Nowicki – kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu. Dr Monika Rajtak podziękowała uczniom za udział w konkursie oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów, a także zachęcała do udziału w kolejnych edycjach konkursu. — Jeśli uznaliście, że jest on wyzwaniem i coś sprawiło wam trudność, to proszę potraktujcie to jako zachętę, aby dalej się uczyć, rozwijać. Zawsze jest coś nowego do odkrycia. Następne edycje tej imprezy będą na pewno równie ciekawym wyzwaniem – zachęcała dr Rajtak.

IX Konkurs Języka Angielskiego – wyniki

Zwycięzcą konkursu został Mikołaj Janik, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie. W trójce najlepszych znaleźli się także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju – Kacper Kudach (II miejsce) i Gabriela Olszowy (III miejsce). Kolejne miejsca zajęli: 4. Kacper Węgor z ZS nr 2 w Hrubieszowie, 5. Tymon Gontarz z I LO w Zamościu, 6. ex-aequo: Patryk Obszański z RCEZ w Biłgoraju i Przemysław Lewandowski z I Społecznego LO w Zamościu, 8. Karol Dominik z I LO w Zamościu, 9. Maciej Skromak z I LO w Biłgoraju, 10. Michalina Puławska z I Społecznego LO w Zamościu.