Lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu

W Zamościu, całym województwie lubelskim i kilku innych województwach zaczynają się ferie zimowe. Publikujemy cenne porady policjantów dot. bezpieczeństwa, przypominamy też oferty kilku miejskich instytucji.

Ferie rozpoczną się oficjalnie w poniedziałek (11 lutego) – a w praktyce zaczęły się już dziś – i potrwają dwa tygodnie, do 24 lutego.

Bezpieczeństwo dzieci w podróży

W czasie ferii zimowych niektóre dzieci będą podróżować. Nad ich bezpieczeństwem mają czuwać policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Planowane są kontrole m.in. trzeźwości kierowców, ważności dokumentów, stanu technicznego pojazdów.

Policja przypomina rodzicom i opiekunom, że każdy wyjazd grupowy można zgłosić policji, aby funkcjonariusze skontrolowali kierowcę i autokar.

W trakcie ubiegłorocznych ferii – od 26 stycznia do 11 lutego 2018 r. – policjanci skontrolowali blisko 7000 kierowców, w tym 104 autokary przewożące dzieci na obozy i zimowiska.

Bezpieczeństwo dzieci poza domem

Policjanci radzą, aby dzieci nie zabierały ze sobą cennych przedmiotów lub dobrze je ukrywały. — Przestrzegajmy przed kontaktami z osobami obcymi. Zaopatrzmy dzieci w karteczki z ważnymi numerami prywatnymi i alarmowymi – napisano w policyjnym komunikacie.

Ferie 2019 w Zamościu – oferty miejskich instytucji

Dla dzieci z Zamościa, które planują spędzić ferie w swoim mieście, przygotowano wiele atrakcji. Do naszej redakcji wpłynęły oferty ZDK, CKF „Stylowy” oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”.

Zamojski Dom Kultury zaprasza na koncerty, zajęcia i warsztaty. Harmonogram jest bardzo bogaty, opublikowaliśmy go tutaj.

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” zaprasza na projekcje bajek i filmów familijnych, a także spotkania i konkursy z nagrodami. Bilety kosztują 14 zł (za jeden seans), repertuar jest dostępny tutaj.

Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” zaprasza na cykl zajęć historycznych dla dzieci. — Celem zajęć jest obudzenie w dzieciach ciekawości świata, począwszy od starożytności aż po wiek XX, oraz pobudzenie do twórczego myślenia i działania. Każdego dnia na uczestników czekać będą warsztaty o innej tematyce – informują organizatorzy. Szczegóły tutaj.

Bal karnawałowy na lodowisku

Jeśli pozwoli na to pogoda, przez całe ferie będzie czynne lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. 14 lutego wieczorem na tafli lodowiska odbędzie się „Walentynkowy Bal Karnawałowy”, czyli zabawa w rytm największych hitów, które zaserwuje DJ PEX. Tego dnia korzystanie z lodowiska i wypożyczalni łyżew ma być bezpłatne w godzinach 17.00-19.00.