Poseł PiS Sławomir Zawiślak

Poseł PiS Sławomir Zawiślak zaproponował szefostwu firmy motoryzacyjnej Jelcz, aby pojazdy wojskowe tej marki były serwisowane przez warsztaty MZK w Zamościu. Znamy już odpowiedź Jelcza.

11 grudnia 2018 roku poseł Sławomir Zawiślak wystosował pismo w tej sprawie do Leona Szuturmy, p.o. prezesa Jelcz Sp. z o.o. Jak wynika z przesłanych do naszej redakcji załączników, w dniach 9-10 stycznia br. przedstawiciele firmy Jelcz odwiedzili Zamość, spotykając się m.in. z posłem Zawiślakiem, prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem oraz przedstawicielami wojska. Odpowiedź pisemna nadeszła 30 stycznia br.

Jak propozycję Zawiślaka oceniły władze Jelcza? — Z odpowiedzi prezesa spółki (…) wynika, że firma wyraziła chęć nawiązania współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji Sp. z o.o. w Zamościu w zakresie autoryzacji dla serwisowania i napraw gwarancyjnych samochodów specjalnych tej marki, na zasadach, które byłyby zawarte w ustalonej z samorządową spółką umowie serwisowej – poinformowało nas biuro poselskie Sławomira Zawiślaka.

W komunikacie przesłanym do naszej redakcji Sławomir Zawiślak oświadczył, że jest do dyspozycji każdej ze stron „dla kontynuowania pracy na rzecz skutecznej realizacji omawianego projektu”. Zdaniem posła Zawiślaka, „pozyskanie tak powszechnie rozpoznawalnej marki z pewnością zachęci inne firmy do inwestowania na Zamojszczyźnie”.