Dziś w samo południe ze stadionu OSiR w Zamościu wystartował Bieg „Tropem Wilczym” – największy bieg pamięci w Polsce poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Bieg wystartował ze stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji tuż po uroczystej inauguracji. Uczestnicy przebiegli m.in. przez park miejski i powrócili na stadion OSiR, gdzie odbyła się dekoracja. Dystans wynosił 1963 metry, wskazując na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka pseud. „Lalek”.

 — Bieg, ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 i ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych – poinformowała nas Magdalena Magryta, zastępca dyrektora OSiR w Zamościu.

Bieg „Tropem Wilczym” odbywa się co roku w wielu miejscowościach. Inicjatorem akcji jest Fundacja Wolność i Demokracja. Była to już 7. edycja tego wydarzenia. Zamojską odsłonę biegu, w której wzięło udział ok. 340 osób, zorganizowali: Miasto Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość.