Stacja paliw, tankowanie

Rafał Zwolak, radny Rady Miasta Zamość, wystosował dwa pisma – do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów – z prośbą o zbadanie sytuacji związanej z cenami paliw na stacjach w Zamościu.

W ostatnich tygodniach otrzymuję telefony i maile od mieszkańców Zamościa z prośbą o interwencję – informuje Rafał Zwolak.

Mieszkańcy skarżą się, że ceny paliw w Zamościu są wyższe niż w innych miejscowościach. — Na potwierdzenie tego przysyłają zdjęcia tablic z cenami paliw na stacjach, gdzie widoczna różnica cen na niekorzyść dla Zamościa sięga kilkunastu czy kilkudziesięciu groszy na litrze – dodaje Zwolak.

Mieszkańcy mają też zwracać uwagę na to, że ceny na poszczególnych stacjach są bardzo podobne. — Naśladownictwo cenowe nie jest zabronione do czasu, kiedy działania tego typu nie mają charakteru uzgodnionego – podkreśla radny.

Proszę o przeanalizowanie rynku paliw w zakresie cen detalicznych i sprawdzenie, czy nie dochodzi tu do zmowy cenowej, co naruszałoby ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów – napisał radny Rafał Zwolak w pismach skierowanych do UOKiK i Miejskiego Rzeczniczka Konsumentów.