Dziś (26 marca) w Zamościu odbyły się 42. eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Publikujemy nazwiska laureatów.

Eliminacje zorganizowano w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Do rywalizacji przystąpiło 26 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z 11 gmin powiatu zamojskiego. Wyniki publikujemy poniżej.

Uczniowie klas I-VI szkół podstawowych:
1. Miłosz Kisieliński – SP w Łabuniach
2. Eryk Sałamacha – SP w Dębowcu
3. Karol Pieczykolan – SP w Wierzbie

Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum:
1. Mateusz Brodziak – ZS w Krasnobrodzie
2. Gabriela Chlebowska – Gimnazjum w Starym Zamościu
3. Natalia Walas – SP w Tworyczowie

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
1. Marcin Malec – III LO w Zamościu
2. Jakub Paszko – LO CSM w Zamościu
3. Mateusz Gromek – LO w Krasnobrodzie

Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i maskotki strażackie, zaś na najlepszych – deskorolki elektryczne, głośniki przenośne i słuchawki. Nagrody ufundowali: Komendant Główny PSP, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zamościu.

Zwycięzcy z każdej kategorii uzyskali prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25 kwietnia w Lublinie.

Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi w ramach tego turnieju zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń – podsumowuje mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.