Dziś w Zamojskim Domu Kultury otwarto wystawę fotograficzną pt. „Architektura w krajobrazie”. Wernisaż był okazją do zaproszenia na kolejną wystawę – V Przegląd Fotografii Zamojskiej.

— Krajobraz to temat nieskończonych inspiracji w polskiej fotografii i jeden z najwdzięczniejszych tematów fotograficznych. Ze względu na kaprysy pogody, wymaga cierpliwości i wytrwałości – napisano w zaproszeniu.

Autorami zdjęć są członkowie Zamojskiej Grupy Fotograficznej: Tadeusz Adamczuk, Henryk Andrzejewski, Aleksandra Baranowicz, Agnieszka Bekier, Mirosław Chmiel, Elżbieta Gnyp, Agnieszka Jakubowska, Krzysztof Kurzępa, Sławomir Jaszczołt, Ewa Marszalec, Anna Monastyrska, Stanisław Orłowski, Alina Ostasz, Tomasz Rybczyński, Katarzyna Sachajko, Waldemar Siatka, Mirosław Teterycz.

Wystawę otworzyli: dyrektor ZDK Janusz Nowosad oraz Mirosław Chmiel z ZGF. Władze miasta reprezentowała Agnieszka Kowal z Urzędu Miasta Zamość. Wśród uczestników nie zabrakło też Stanisława Orłowskiego, założyciela i honorowego prezesa Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Przy okazji wernisażu Mirosław Chmiel zaprosił wszystkich do udziału w V Przeglądzie Fotografii Zamojskiej. Jak poinformował, do przeglądu zgłoszono ponad 400 zdjęć. Uroczyste ogłoszenie wyników, wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odbędzie się 15 maja o godz. 17.00 w ZDK.

Wystawę „Architektura w krajobrazie” będzie można oglądać w holu ZDK do 15 maja. Portal Zamojski jest patronem medialnym tej wystawy.