Dziś (14.04) w Galerii Twierdza Zamość trwa akcja charytatywna pod hasłem „Gramy dla Franka”, zorganizowana dla małego Franka Kalinowskiego. Impreza potrwa do wieczora.

Franek urodził się z wrodzoną, ciężką wadą serca. Wada doprowadziła do niewydolności krążenia i zatrzymania akcji serca, przez co doszło u chłopca do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Choć Franek jest jeszcze mały, w swoim życiu miał już ponad 10 operacji i zabiegów. Od urodzenia szpital jest jego drugim domem. — Aby nasz Synek mógł żyć i się rozwijać, potrzebne jest długie, kosztowne leczenie i rehabilitacja – mówią Sylwia i Paweł Kalinowscy, rodzice Franka.

Akcja charytatywna w Galerii Twierdza

W ramach akcji zbierane są pieniądze na leczenie i rehabilitację Franka. Imprezę prowadzą (od lewej): Piotr Orzechowski i Aleksandra Baranowicz.

Występy i inne atrakcje

W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. występy muzyczne, pokazy taneczne, turniej szachowy, animacje plastyczne, kurs robotyki dla dzieci. Na zdjęciach poniżej: Szkoła Muzyczna Yamaha w Zamościu oraz zespół „Kornelki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu.

Na zdjęciu poniżej: Aleksandra Baranowicz z wolontariuszkami.

Licytacje i zbiórka do puszek

Ważną częścią imprezy są licytacje. Zdobyć można wiele cennych rzeczy, m.in. pióro prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka czy przedmioty z podpisami znanych sportowców. Chętnych do licytowania nie brakuje.

Wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami można spotkać w różnych miejscach Galerii Twierdza. Na zdjęciu poniżej: Franciszek Josik, radny Rady Miasta Zamość, w okolicznościowej koszulce z napisem: „Franek dla Franka”.

Organizatorzy akcji: Galeria Twierdza Zamość, GRAwitacja Centrum Rozrywki. Do organizowania akcji włączyli się również: Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Szkoła Muzyczna Yamaha w Zamościu, Robocikowo.

Akcja w Galerii Twierdza potrwa do wieczora, zakończy się najwcześniej o godz. 18.00. Jak zapewniają organizatorzy, cały dochód zostanie przekazany na subkonto Franka Kalinowskiego prowadzone przez Fundację „Serce Dziecka”.