Tenisiści PWSZ Zamość

Tenisiści PWSZ Zamość zwyciężyli w finale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Zanim dotarli do finału, okazali się lepsi od drużyn z Wrocławia, Katowic, Warszawy, Rzeszowa i Gdańska.

Mecze były rozgrywane w ostatni weekend (12-14 kwietnia) w Gdańsku. Zawodnicy reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu – Piotr Chodorski, Łukasz Jarocki, Paweł Kozieł, Marcin Litwiniuk, Ihor Zavadskyi – zwyciężali w niemal wszystkich spotkaniach, dotarli do finału i zdobyli Mistrzostwo Polski.

Swojej wielkiej radości nie kryje trener drużyny. — Gratulacje dla chłopaków, bo mistrzostwa były bardzo mocno obsadzone. W drużynach akademickich występowali zawodnicy z polskiej Superligi i pierwszej ligi oraz z lig zagranicznych. Przegraliśmy pierwszy mecz, ale to nas bardzo zmobilizowało. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, na tym etapie nie było łatwych rywali. Dlatego ten złoty medal cieszy jeszcze bardziej, a chłopakom należą się podwójne, a nawet potrójne gratulacje – mówi Piotr Kostrubiec, trener PWSZ Zamość.

Wyniki meczów AMP rozegranych przez PWSZ Zamość:

PWSZ Zamość – WSB Toruń 1:3
PWSZ Zamość – UE Wrocław 3:2
PWSZ Zamość – AWF Katowice 3:0

Ćwierćfinał: PWSZ Zamość – ALK Warszawa 3:1
Półfinał: PWSZ Zamość – Politechnika Rzeszowska 3:1
Finał: PWSZ Zamość – Politechnika Gdańska 3:1