Strajk nauczycieli

Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Mimo to egzaminy dla gimnazjalistów i ósmoklasistów przebiegły bez żadnych przeszkód. Czy tak samo będzie z maturami?

Strajk rozpoczął się 8 kwietnia. Według danych Urzędu Miasta Zamość, do strajku przystąpiło 65,62 proc. nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Miasto Zamość.

W dniach 10-12 kwietnia przeprowadzono egzamin gimnazjalny, zaś 15-17 kwietnia – egzamin dla ósmoklasistów. Sytuację na bieżąco relacjonowała Agnieszka Kowal, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość. Jak wynikało z jej słów, obydwa egzaminy przebiegły w Zamościu bez żadnych przeszkód. 

Liczba nauczycieli strajkujących w Zamościu spada każdego dnia. Dziś (18.04) Urząd Miasta Zamość podał kolejne informacje na ten temat – według danych z godz. 14.00, do strajku przystąpiło już tylko 8,41 proc. nauczycieli.

Sytuacja maturzystów

W maju zostaną przeprowadzone egzaminy maturalne. Aby maturzyści mogli zostać dopuszczeni do egzaminów, muszą odbyć się tzw. rady klasyfikacyjne.

W I LO, II LO, III LO oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 zostały już przeprowadzone rady klasyfikacyjne dla klas kończących naukę w szkole. W pozostałych szkołach, tj. ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3 oraz ZSP nr 4 rady klasyfikacyjne zaplanowane są na tydzień poświąteczny, na 23 lub 24 kwietnia – czytamy w dzisiejszym komunikacie UM Zamość.