Uczniowie pierwszych klas Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu złożyli ślubowanie przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zanim kolejni absolwenci LO CSM odebrali świadectwa ukończenia szkoły, uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie. Uroczystość odbyła się w ostatni wtorek (16 kwietnia). Wzięli w niej udział uczniowie, ich rodziny, a także przedstawiciele Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych.

Ślubowanie zostało złożone na sztandar, który szkoła otrzymała od Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Ślubującym uczniom, po pierwszym semestrze nauki, nadano stopnie młodszego kadeta i kadeta.

— W uroczystości udział wzięli: poseł na Sejm Sławomir Zawiślak, który jest jednocześnie prezesem ŚZŻAK Okręg Zamość, st. bryg. Jacek Sobczyński – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, ppłk Wojciech Witek – komendant WKU w Zamościu, mjr Radosław Krawiec z 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, mjr Wojciech Brykner i ppor. Andrzej Nowosad z 25. batalionu lekkiej piechoty w Zamościu, mł. insp. Andrzej Mioduna – zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu, kpt. Piotr Rypina z Zakładu Karnego w Zamościu, Agnieszka Biernacka – kierownik Klubu Batalionowego w Zamościu, Monika Bednarczuk ze Straży Miejskiej w Zamościu – wylicza Irmina Szady-Czubara, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.

Ostatnim punktem programu była defilada w wykonaniu uczniów.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.