Dużym sukcesem zakończył się wyjazd zawodników DKS „Gaudium” Zamość (rocznik 2008) na Wiosenny Turniej Piłkarski w Żółkwi na Ukrainie.

Wyjazd odbył się w dniach 3-5 maja dzięki wsparciu Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. Zawodnicy DKS „Gaudium” Zamość zajęli 1. miejsce w swojej grupie i 2. miejsce w całym turnieju, ulegając tylko gospodarzom. Nie zabrakło sukcesu indywidualnego – najlepszym bramkarzem turnieju została Oliwia Szymanek.

Drużyna DKS „Gaudium” Zamość wystąpiła w składzie (alfabetycznie wg nazwiska): Jakub Drączkowski, Damian Kozioł, Jarosław Krasnopolski, Krzysztof Krasnopolski, Bartosz Kuchta, Kacper Kycko, Alan Michalski, Patryk Sokołowski, Oliwia Szymanek, Bartłomiej Zwolak. Trener drużyny: Marcin Kobylas.

Zwiedzanie Żółkwi i Lwowa

W trakcie wyjazdu zawodnicy DKS „Gaudium” Zamość zwiedzali Żółkiew i Lwów. — Oddaliśmy hołd największym Polakom na Cmentarzu Łyczakowskim, a także zapaliliśmy znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zwiedziliśmy również Katedrę Lwowską, zobaczyliśmy Operę Lwowską, pomnik Adama Mickiewicza i inne zabytki Lwowa – relacjonuje Małgorzata Farion w komunikacie przesłanym do naszej redakcji. — Wyjazd był bardzo udany pod względem sportowym, patriotycznym, historycznym i turystycznym – podsumowuje Małgorzata Farion.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

Piotr Zając i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z gratulacjami od władz Zamościa

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, odwiedził Zamość, by spotkać się z władzami miasta i kibicami.

źródło: rawpixel.com (archiwum)

Piwo będzie droższe? Rząd chce podnieść akcyzę

Aż o 10 procent, a nie 3 procent jak zapowiadano przed wyborami parlamentarnymi, ma wzrosnąć akcyza na piwo i inne wyroby alkoholowe.

fot. Adrian Such

Zamość otrzymał czujniki jakości powietrza

Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię Wschód.

źródło: zamosc.pl

Znamy skład Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019-2021, rozpoczęła swoją działalność. Podajemy jej skład, w tym nazwiska osób zasiadających w prezydium Rady.