Dużym sukcesem zakończył się wyjazd zawodników DKS „Gaudium” Zamość (rocznik 2008) na Wiosenny Turniej Piłkarski w Żółkwi na Ukrainie.

Wyjazd odbył się w dniach 3-5 maja dzięki wsparciu Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. Zawodnicy DKS „Gaudium” Zamość zajęli 1. miejsce w swojej grupie i 2. miejsce w całym turnieju, ulegając tylko gospodarzom. Nie zabrakło sukcesu indywidualnego – najlepszym bramkarzem turnieju została Oliwia Szymanek.

Drużyna DKS „Gaudium” Zamość wystąpiła w składzie (alfabetycznie wg nazwiska): Jakub Drączkowski, Damian Kozioł, Jarosław Krasnopolski, Krzysztof Krasnopolski, Bartosz Kuchta, Kacper Kycko, Alan Michalski, Patryk Sokołowski, Oliwia Szymanek, Bartłomiej Zwolak. Trener drużyny: Marcin Kobylas.

Zwiedzanie Żółkwi i Lwowa

W trakcie wyjazdu zawodnicy DKS „Gaudium” Zamość zwiedzali Żółkiew i Lwów. — Oddaliśmy hołd największym Polakom na Cmentarzu Łyczakowskim, a także zapaliliśmy znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zwiedziliśmy również Katedrę Lwowską, zobaczyliśmy Operę Lwowską, pomnik Adama Mickiewicza i inne zabytki Lwowa – relacjonuje Małgorzata Farion w komunikacie przesłanym do naszej redakcji. — Wyjazd był bardzo udany pod względem sportowym, patriotycznym, historycznym i turystycznym – podsumowuje Małgorzata Farion.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.